Skandal Film Festivali İçin Soru Önergesi

MHP Grup Başkanvekili ve Mersin Milletvekili Mehmet Şandır, geçtiğimiz yıl şubat ayında bazı basın yayın organlarına yansıyan ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile ilgili iddiaları da içeren `İlk Yönetmen Uluslar arası Film Festivali” hakkında TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Skandal Film Festivali İçin Soru Önergesi

Şandır, verdiği önergede, 2010 yılı şubat ayında bazı medya organlarında, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen “İlk Yönetmen Uluslar arası Film Festivali” nde “İki Dil Bir Bavul” isimli müziği olmayan bir filmin “En İyi Film Müziği Ödülü” nü aldığı, jüri üyesi olarak duyurulan kişilerin yapıldığı iddia edilen festivale katılmadıkları, ödüle layık görülen kişilerin yapıldığı iddia edilen ödül törenine katılmadıkları ve ödüllerin adreslerine posta yolu ile nereden geldiği belirsiz şekilde yollandığı, festival kapsamında adları duyurulan bazı kişilerin de konudan habersiz oldukları ve bu süreçte ilgili kişilerle Bayındırlık ve İskan Bakanlığının bazı çalışanlarınca irtibat kurulduğu şeklinde haberlerin yer aldığını belirterek, Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa DEMİR tarafından şu soruların cevaplandırılmasını istedi;Söz konusu haberlerin doğruluğu nedir?

Haberler doğru değil ise Bakanlığınızın adının karıştığı konuya ilişkin herhangi bir inceleme yapıldı mı? Yapıldı ise sonucu nedir?

Haberler doğru ise Bakanlığınızın çalışma konuları içinde film festivali düzenlemesine yönelik bir görevi bulunmakta mıdır?

Festivalle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığının herhangi bir değerlendirmesi alınmış mıdır?

Söz konusu film festivali için planlanan bütçe miktarı toplamı ile yapılan harcama toplamı nedir? Harcamalar nerelere yapılmıştır?

İddia edilen hususları ve çelişkileri nasıl açıklarsınız?

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu