Kırıcı Kaçakçılık Dürüstlüğe Gölge Düşürmesin

Emniyet güçlerinin kaçak av tüfeklerine yönelik çalışmalarını desteklediklerini ifade eden Beyşehir Silah Sanayicileri ve İş Adamları Derneğ

09.05.2017 09:24, 6 yıl önce eklendi.
Kırıcı Kaçakçılık Dürüstlüğe Gölge Düşürmesin

Hüseyin Kırıcı, art niyetli kişiler tarafından kanun dışı olarak üretilen av tüfekleri ile ilgili Beyşehir Silah Sanayisi olarak mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti.

 

Geçtiğimiz günlerde Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu kaçak av tüfeklerinin ele geçirilmesinin ardından yazılı bir açıklama yapan Beyşehir Silah Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Kırıcı, kendilerinin de kaçak olarak üretilen silahlara karşı mücadele içerisinde olduklarını, fakat bu kaçak üretim yapan firmaların kanunlara uygun üretim yapan köklü firmalara da zarar verdiğini söyledi.

 

Kırıcı konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Konya Emniyet Müdürlüğü Ekipleri tarafından kaçak olarak üretilen av tüfeklerine yönelik çalışmalar kapsamında çok sayıda av tüfeğine el koymuştur. Ele geçirilen silahların içerisinde Üzümlü ve Huğlu'da üretim yapan firmalarımıza ait yasal olarak üretilen av tüfekleri de mevcuttu. Emniyet güçlerimiz yaptıkları titiz çalışmanın ardından bu sektörde önemli bir yer edinen kendi sektörümüz tarafından üretilen ve yasal olan tüm silahları firmalarımıza iade etmiş kaçak silahlar hakkında da yasal işleme başlamıştır. Bu manada Emniyet Güçlerimize Beyşehir Silah Sanayi Sektörü olarak yürekten teşekkür ediyoruz. Ancak Emniyet Güçlerimizin yapmış olduğu bu çalışma basında Üzümlü ve Huğlu'da yasal olarak üretilen silahların görüntüleri de yer alarak '750 bin liralık kaçak silaha el konuldu' şeklinde yer almıştır. Bu ibarenin altında ekmeğini helal yoldan kazanarak tüm dünyaya ihracat yapan ve Milli Savunma Sanayine katkı sunan firmalarımızın isimlerinin de yer alması bizleri üzmüştür. Bizler gerek dernek olarak gerek Beyşehir Silah Sanayi Sektörü olarak kaçak silahlar ile mücadele etmeye ve bu mücadele içerisinde olan Emniyet Teşkilatımıza yürekten destek olmaya devam edeceğiz. Kökleri neredeyse bir asra dayanan Beyşehir ve yöresinin olduğu kadar ülkemizin de kalkınmasına büyük oranda destek sağlayan, yüzlerce kişiye istihdam, binlerce kişiye geçim kaynağı olan sektörümüzü yüzlerinin akı ile temsil eden üreticilerimizin isimlerinin de aynı başlık altında yer alması bizleri üzmüştür. Bu tür operasyonların devam etmesi ne kadar en büyük arzumuz ise bu çalışmalar yapılırken Beyşehir Silah Sanayisini ziyarete gelen tüm devlet büyüklerimizin de takdirini kazanan sektörümüzün ve yüz akı firmalarımızın da kaçak silahlardan ayırt edilmesi bir o kadar beklentimizdir. Beyşehir Silah Sanayicileri ve İş Adamları Derneği olarak kamuoyunda '750 bin liralık kaçak silaha el konuldu' olarak duyulan haber ile Beyşehir Silah Sanayi'nin hiçbir şekilde ilgisinin bulunmadığını ifade etmek ve sektör temsilcilerimizin haklarını korumak için bu şekilde bir açıklama yapmak zorunda kaldık. Vatanını, Milletini, Bayrağını seven ve her zaman dürüstlükten ve yasalardan yana olan Beyşehir Silah Sanayi olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Tüm kamuoyuna saygılarımızı sunar ve merak eden herkesi sektörümüzde misafir etmeye hazır olduğumuzu bilmelerini arzu ederiz” dedi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant