ÇAT; muhtarlara icraatlarını yerinde anlattı.

Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat mahalle muhtarları ve basın mensuplarına gerçekleştirdiği hizmetleri kapsayan bilgilendirme toplantısı yaptı ve inceleme teknik gezisiyle icraatları yerinde anlattı. Toplantıya MHP İlçe Başkanı , mahalle muhtarları , basın mensupları ve ilgili birim müdürleri katıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
ÇAT; muhtarlara icraatlarını yerinde anlattı.
Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat önce kuğuludaki bilgilendirme toplantısında " Seydişehir sevdalısı olarak göreve geldiğimiz günden itibaren 45 aylık süre içerisinde Seydişehir'in her noktasında hizmet rüzgarı esen bir ilçe haline geldiklerini belirtti. Başkan Çat" İlçemizi Marka Şehir Seydişehir oluşturma vizyonu ve hedefiyle çalışarak, seçim sürecinde vaat ettiğimiz hizmetleri tek tek hayata geçirmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Memleketimizi cazibe merkezi haline getirme kararlılığımızı, önce insan odaklı hizmet anlayışımızla birleştirerek öncelik sırasına göre belirlediğimiz sorunları çözüme kavuşturduk. Yaşama geçirdiğimiz projelerde Türkiye'de ses getiren ve örnek alınan Belediyeler arasında yer alıyoruz. Yaşlılara, gençlere, engellilere, hanımlarımıza, çocuklarımıza yönelik projelerimizle toplumun her kesimini kucaklayan, birleştirici rolümüzü ortaya koyduk. İlçemize yaptığımız her hizmette, şeffaflık, hak, hukuk, adalet ölçütlerini zihinlere nakşeden bir yönetim anlayışı sergiliyoruz. Halkımızla kurduğumuz güven ve gönül köprüsü sayesinde kangren haline gelen sorunları çözüme kavuşturuyoruz. Vatandaşlarımızdan aldığımız güç ve güven doğrultusunda hedefimize doğru emin adımlarla yürüyoruz" dedi.
Seydişehir Belediye Başkanı Abdulkadir Çat hayata geçirdikleri 100 yıllık su sorununu çözen İçme Suyu Projesi , Kuğulu, Kapalı Pazar Yeri, Canlı Hayvan Pazarı ve Kurban Kesim Merkezi Projeler ile Sosyal Projeler arasında yer alan Çanakkale, Mevlana, Anıtkabir Gezi Projeleri, Eğitim ve Kültür Projeleri hakkında bilgi verdi. Devam eden Atatürk Caddesi Kentsel Tasarım Uygulamalarını anlattı ve planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.
Burada AB koordinatörü Filiz Şahin muhtarlara Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun Hibe Projeleri ile ilgili olarak Süt ve süt üreten işletmeler için kırsal alan şartının kaldırıldığını,82 KW traktör alımının destek kapsamına alındığını, balıkçılık, leblebicilik,arıcılık gibi sektörlerin hibe kapsamına alındığını, 40 yaş altı kadın girişimcilere %50 yerine %65 oranında karşılıksız hibe desteği verileceğini ayrıntılarıyla anlattı. Sahin Eurodesk Temas noktası olan Seydişehir Belediyesi'nin 15-30 yaş arası gençlerimize ingilizce bilme ve öğrenci olma şansı aranmaksızın 2 ay ile 12 ay arasında konaklama ve cep harçlığı dahil tüm masrafların AB tarafından karşılandığı,Avrupa Fırsatlarından yararlanmaları konusunda hizmet verdiğini kaydetti.
Daha sonra Belediye Başkanı Çat ve beraberindeki heyet Kültür Sanat Evi'ne geçti. Başkan kültürel ve tarihi mirasımızı gelecek nesillere taşımak amacıyla restorasyonu tamamlanan “Seydişehir Belediyesi Adile Baysal Kültür-Sanat Evi"nin yakında hizmete açılacağını vurguladı. Seydişehir'de geleneksel mimariyi yaşatmak istediklerinin altını çizen Başkan Çat "Seydişehir kültürünü tanıtmak maksadıyla etnografya müzesi özelliğinde, Seydişehir Sergi salonu, ilçe mutfağına özgü lokanta gibi bölümlerin hizmet vereceği “Seydişehir Kültür- Sanat Evinde” , geçmişte Seydişehirliler tarafından kullanılan ve kültürel mirasımızı yansıtan, unutulmaya yüz tutmuş her türlü eşya sergilenerek, geleneksel kültürümüzü gelecek nesillere aktaracağız.Esasen bir çoğunu da zaman içerisinde çoktan yitirdiğimiz bu eşyaları evlerinde saklayan halkımızı, bağışlayan kişinin kendi ismiyle sergilenip ölümsüzleştirileceği bu çok önemli hayır işine davet ediyorum " dedi.
Seydişehir Belediyesi Hanımlar Lokali 5 yıldızlı Otel Konforunda.
Önümüzdeki günlerde hizmete açılacak olan Hanımlar Lokalinde de incelemelerde bulunan Heyet bilgi veren Başkan Çat" Ülkemizin en değerli kitlesi hanımlarımızın kendilerini değerli hissedecekleri, hoşça vakit geçirip spor yapabilecekleri, bölgede benzeri olmayan 5 yıldızlı otel konforunda bir projeyi daha yaşama geçiriyoruz.Seydişehir ’de şimdiye kadar düşünülmeyen ve yapılmayan , ilçemizde çok önemli bir eksikliği daha giderecek,bünyesinde kafeterya , fitness aletleri, sauna gibi pek çok konforu bulunduracak olan Hanımlar Lokali şüphesiz ilçemizdeki hanımlarımızın sosyal yaşamına canlılık getirecektir" dedi.
Kronikleşen Soruna Neşter Vurduk.Halkımız memnun.
Başkan Çat " İlçede Oto Galericilerle ilgili olarak en çok şikayet aldığımız ve kronikleşen soruna neşter vurduk. Galericiler sitesini hizmete sunarak vatandaşlarımızın yaşadığı trafik ve park sorununu çözüme kavuşturduk. Halkımız son derece memnun." dedi.
Yapımı devam eden SEYDİŞEHİR BELEDİYESİ ŞABAN CENGİZ KÜLTÜR SARAYI'na geçen Başkan ve beraberindeki heyet Seydişehir'de bugüne kadar gerçekleştirilmeyen Kültür Sarayı Projesi için Eti Alüminyum A.Ş.nin saygıdeğer yöneticileri ile yapmış olduğumuz görüşmelerde 8 bin metrekarelik şehrimizin en güzide yerini Belediyemize bağışlayarak ve 1 trilyonluk bir katkı sağlamışlardır.Bu tesisi içerisinde tiyatro, konferans salonu, çok amaçlı toplantı salonları ile mesleki eğitim projelerini hayata geçireceğimiz mesleki eğitim sınıfları bulunacaktır.İlçemizin eğitim ve kültürüne, sosyal ve entelektüel yapısına yakışır şekilde ve ciddi alamda katkı sağlayacak olan bu tesisi Seydişehir Belediyesi Şaban Cengiz Kültür Sarayı adını vererek halkımızın hizmetine sunacağız. Verdikleri destekten dolayı Cengiz Ailesine teşekkürlerimizi ve şükranlarımı sunuyorum" dedi.
43 derecelik sıcak su Jeotermal Kaplıca Turizmi ve Jeotermal Seracılık için Fırsat
Jeotermal sondaj konusunda ise bilgi veren Belediye Başkanı Abdulkadir Çat "Seydişehir Belediye Başkanlığı olarak İller Bankası'na Ketirağılları Mevkiinde Konya Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlüğü denetimi ve teknik sorumluluğunda yaptırdığımız sondaj çalışmaları sonucunda 43 derece sıcaklıkta artezyen yapan kuyu elde ettik. Bu hakikaten memleketimizin ve bölgemizin kalkınması için çok büyük fırsat. Özellikle jeotermal kaplıca turizmi, jeotermal seracılık gibi konularda yatırım yapacak

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant