Amacımız Ülke bütünlüğünü korumak

Konya’nın eski siyasetçilerinden ve Hak işe Bağlı Öz çelik iş Sendika başkanı Mehmet Çınar uzun yılar sonra Konya’da Basın bir araya geldi.

29.06.2017 11:18, 6 yıl önce eklendi.
Amacımız Ülke bütünlüğünü korumak

Mehmet Çınar Siyasetten uzaklaştıktan sonra Antalya’da  Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfını kurarak çalışmalarına başladı. 15 yıldır faaliyetlerine devam eden derneği Türkiye geneline yaymayı planlayan Çınar Gazetecilere Vakıf hakkında bilgi vererek; “Bu vakfı hayata geçirmek için uzun yıllar bekledik. 2012 yılında resmi olarak vakfımızın açılışını gerçekleştirdik. Uzun ve meşakatli bir yolculuğun ardından vakfımızı bbu duruma getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Antalya Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı ‘nı şimdide Başına Türkiye Ekleyerek Türkiye geneline yaymayı planlıyoruz. Bunun içinde ilk Şubemizi Konya’da açmayı planlıyoruz” dedi.

Huzur Evi yanında Bulunan Yıldız Köşkü restaurant’ta gazetecilerle bir araya gelen Antalya  Kültür ve Sanat Gönüllüleri Vakfı Başkanı Mehmet Çınar uzun yılların ardından Konya’da olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek; “Vakfımızın amacı ülkemizin birlik ve bütünlüğünü sağlamak. Gençlerimizin ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesini sağlamanın yanında kültür ve sanat dalında da kendini yetiştirmiş fertler olmasını sağlamak. Konya’da bir şeye çok üzüldüm. Türkçeden başka dil yoktur ancak görüyorum ki yabancı ve arapca yazılar cadde ve sokaklarda almış başını gidiyor. Bir an önce bu konuda çalışma yapılmalı ve bu yabancı ve arapca yazıların yerini Türkçe isimlere yer verilmeli” dedi.

 

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant