Konya Selver'i Bağrına Bastı

Samsun'da yapılan ve 12 gün süren 2017 İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında kadınlar +67 kiloda altın madalya kazanan

01.08.2017 14:02, 5 yıl önce eklendi.
Konya Selver'i Bağrına Bastı

TSYD Konya şube sporcusu tekvcandocu Selver Şeker, Konya'da coşkuyla karşılandı. Oyunlarda şampiyon olan milli TSYD'li tekvandocu Selver Şeker, antrenörleri Gökhan Ergün ve Hüseyin Toprak ile birlikte Konya'ya döndü. Otobüs terminalinde ailesi, spor eğitmenleri ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan sporcuya, çiçek verildi. Milli sporcunun babası Nurettin Şeker'in, evladına sarılarak kutlaması sırasında duygusal anlar yaşandı. Sporculara dönüş yolunda eşlik eden TSYD ve Milli Takım Antrenörü Gökhan Ergün, Selver'le yaklaşık 7 yıldır birlikte çalıştıklarını belirterek, azimli çalışmanın sonucunda altın madalya aldıklarını söyledi. Kendilerine destek veren başta TSYD olmak üzere herkese teşekkür eden Gökhan Ergün, "Selver'imiz, burada ve milli takım kamplarında da çok hırslı şekilde çalışırdı. Zaten Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonluğu vardı. 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nda altın madalya alarak ülkemize ve şehrimize büyük bir başarı getirdi. İnanılmaz mutluyuz ve gururluyuz. Bu madalya herkese armağan olsun” dedi.

SELVER: ÇOK MUTLUYUM

TSYD Konya şubesi sporcusu olan Selver Şeker, inanılmaz bir mutluluk yaşadığını belirterek, bu madalya almasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Allah bana bir defa daha şampiyonluk yaşattığı için sonsuz şükürler olsun. Bu şampiyonluk beni daha da hırslandırdı ve üçüncü kez olimpiyat şampiyonu olmak için çaba göstereceğim. Bunun için de büyüklerimin bana bugüne kadar verdikleri desteği sürdürmelerini istiyorum” diye konuştu.

İkinci kez olimpiyat şampiyonu olduğunu hatırlatan Selver Şeker, “Bu zamana kadar katıldığım şampiyonalarda hep birincilik kürsüsüne çıkarak istiklal marşımızı dinlettim ve bayrağımızı göndere çektirdim. Bu bende bir alışkanlık haline geldi. Bu alışkanlığımdan da vazgeçmek istemiyorum. Çünkü, daha çok çalışarak kürsünün en üst basamağına çıkmaya devam edeceğim. Bana bu başarılarda destek olan TSYD kulübü başkanımız Recep Çınar ve tüm yöneticilerimize, İl Müdürümüz Ömer Ersöz'e, TSYD Genel başkanımız Oğuz Tongsir'e, Hocalarıma ve aileme sonsuz minnet duyuyor ve teşekkür ediyorum. Gençlik Spor Bakanlığı Müsteşarımız Faruk Özçelik ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan'a da, bizim gibi insanlara verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluklar onların verdiği destekle gelmiştir” dedi.

RECEP ÇINAR: ÇOK GRURLANDIK

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Konya Şube Başkanı Recep Çınar ise karşılama töreninde yaptığı konuşmada, spor yazarları olarak kendilerine bu büyük bir gururu yaşattığı için sporcuları Selver Şeker'e çok teşekkür etti. Çınar, Selver Şeker'in sadece spor camiasının değil, TSYD'nin ve spor yazan herkesin gururu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Tarifi mümkün olmayan bir mutluluk. Bizler, yani spor yazarları sadece yazarak ve çizerek spora hizmet ediyoruz. Ancak, TSYD Konya şubesi olarak bir kulüp kurduk ve 7-8 branşta faaliyet gösteriyoruz. Bizim amiral gemimiz de tekvando branşı. Dolayısıyla bu branşta iyi işler yaptık. Selver'de bunun bir sonucudur. İnanılmaz bir başarıya imza atıyor, atmaya devam ediyor. TSYD'nin bir sporcusu Avrupa,. Dünya ve iki olimpiyat şampiyonluğu yaşıyorsa, bu sporcuyla gurur yaşanmaz da ne yaşanır? Biz kendisinden memnunuz, sanırım kendisi de bizden memnundur. Çok uzatmayacağım; Selver'e ve emeği geçen herkese TSYD Genel Merkezi ve yönetimim adına teşekkür ediyorum.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu