Tayland'ın eski Başbakanı Shinawatra'nın Dubai'ye kaçtığı iddiası

Thai Partisi üyeleri, Tayland’ın eski Başbakanı Yingluck Shinawatra’nın Dubai’ye kaçtığını iddia etti.

26.08.2017 13:01, 6 yıl önce eklendi.
Tayland'ın eski Başbakanı Shinawatra'nın Dubai'ye kaçtığı iddiası

Kendisine karşı açılan ihmal davasının mahkemesine gelmeyen ve 10 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Tayland’ın eski Başbakanı Yingluck Shinawatra’nın Puea Thai Partisi üyeleri tarafından Dubai’ye kaçtığı bildirildi. Thai Partisi kaynakları, Yingluck'un geçen hafta Tayland'ı terk ettikten sonra Singapur üzerinden Dubai'ye geçtiğini belirtti. Dubai’de 2008’de ülkesinden kaçan eski Tayland Başbakanı olan kardeşi Thaksin Shinawatra'nın evi bulunuyor.

Komiser Yardımcısı Srivara Rangsibrahmanakul ise Yingluck'un ülkeden ayrıldığına ilişkin herhangi bir kayıt bulunmadığını, gelişmelerin yakından takip edildiğini söyledi. Göçmen polisi, bulunması halinde Yingluck'u tutuklayacağını bildirdi. Başbakan Yardımcısı Wissanu Krea-ngam, hükümetin Yingluck'un davası ve bulunduğu yer hakkında "yorum yapmaması" gerektiğini ifade etti.

Shinawatra, yargılandığı yolsuzluk davasında duruşmaya gelmeyince hakkında yakalama emri çıkarıldı. Yingluck Shinawatra 2014 yılında Anayasa Mahkemesi tarafından görevden alınmış ve kısa süre sonra da Tayland silahlı kuvvetleri darbeyle yönetime el koymuştu. Eski başbakan, pirince teşvik uygulamak suretiyle kendi döneminde yürüttüğü "pirinç şeması" projesinde milyarlarca dolarlık israfa yol açarak ihmalkarlık yaptığı gerekçesiyle suçlanıyor.

Anahtar Kelimeler: Thai PartisiTayland

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu