Türkiye’den Gürcistan’a Yangın İçin Destek

Türkiye’nin Gürcistan’da devam eden orman yangınını söndürme çalışmalarına destek için 2 helikopter ve 1 uçak daha göndereceği belirtildi.

30.08.2017 20:30, 4 yıl önce eklendi.
Türkiye’den Gürcistan’a Yangın İçin Destek

Gürcistan'ın Samtskhe-Javakheti bölgesinde, Abastumani beldesi yakınlarında çıkan yangının 5 hektarlık alana ulaştığı ve şiddetli rüzgarların söndürme çalışmalarını zorlaştırdığı belirtildi. Türkiye’den Gürcistan’daki yardım çalışmaları için tekrar destek gönderileceği bildirildi.

Türkiye’nin Gürcistan Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü basına yaptığı açıklamada, yangın söndürme çalışmalarına katılmak üzere Türkiye’den Gürcistan’a 2 helikopter ve 1 uçak gönderildiğini belirtti. Gümrükçü, “Gürcistan’a yine yardım göndermeye hazırız. Bu konuda Gürcistan yetkilileriyle görüşmemiz oldu. Belirttiğimiz gibi uçak ve helikopter yarın sabah Batum’da olacak. Komşu ve dost ülkeler zor zamanlarda yardım etmek için var. Borcomi’de yangın çıktığı zaman, Gürcistan’a el uzatan ilk ülke biz olduk ve bu her zaman böyle olacak” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat