Konya’dan ronaldo'ya insan hakları onur ödülü

Altın ayakkabısını satarak 1 milyon 500 bin Avro’yu Gazze’ye okul yapımı için bağışlaması nedeniyle Real Madridli

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Konya’dan ronaldo'ya insan hakları onur ödülü
futbolcu Cristiano Ronaldo ’ya Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi tarafından 2012 yılı insan hakları onur ödülü verildi. Ronaldo ’nun plaketi ve hediyeleri kargo yoluyla kulübüne gönderildi.
Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Avukat İsmail Üresin, 2012 yılı insan hakları onur ödülünü Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo ’ya vermeyi kararlaştırdıklarını söyledi. Onur plaketini göndermeden önce açıklama yapan Avukat Üresin, "Bilindiği üzere İsrail, Filistin halkına yönelik saldırılarını sürdürmektedir. En son Kasım ayında yaptığı saldırılarla kadın ve çocukların bulunduğu birçok kişi hayatını kaybetti. Bu saldırılar karşısında Filistin ile herhangi bir dil, din ve soy bağı bulunmayan Real Madrid ’in Portekizli futbolcusu Cristiano Ronaldo tamamen vicdanı sorumluluk hissi ile altın ayakkabısını satışa çıkartarak elde edilen 1 milyon 500 bin Avroyu Gazze halkına okul yapımı için bağışlaması herkesin takdirini karşılamıştır. Biz bu hassasiyetten dolayı 2012 yılı insan hakları onur ödülünü Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo ’ya vermeyi kararlaştırdık. Böylelikle doğuştan gelen, devredilmez temel insan haklarının evrenselliğine dikkat çekmek istiyoruz” dedi.
Konya Barosu İnsan Hakları Merkezi Başkanı Avukat İsmail Üresin, Ronaldo ’nun plaketini ve hediyelerini PTT Adliye Şubesi'nden kulübüne teslim edilmek üzere gönderdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat