Konya’nın En Büyük Camisi Köyceğiz’de Yükseliyor

Hayırsever iş adamı Kemal Akpınar tarafından rahmetli eşi Zeliha Akpınar’ın hatırasına

25.10.2017 20:56, 5 yıl önce eklendi.
Konya’nın En Büyük Camisi Köyceğiz’de Yükseliyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Köyceğiz Kampüsünde yapımı devam eden Zeliha Akpınar Camisi Köyceğiz’de hızla yükseliyor.

Çalışmaların aralıksız devam ettiği Zeliha Akpınar Camisi inşaatının yapımının hızlı bir şekilde tamamlanması hedefleniyor. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, hayırsever iş adamı Kemal Akpınar’a teşekkür ederken, eşi Zeliha Akpınar’ı da hayırla yad ettiğini söyledi. Şeker, şehre kimliğini hatırlatan bir eser olarak Zeliha Akpınar Camisinin Köyceğiz Kampüsünde şekillenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Necmettin Erbakan Üniversitesinin toplumla kaynaşması ve bütünleşmesi açısından bu caminin özel bir fonksiyon göreceğini vurgulayan Şeker, caminin kadim başkente çok yakışacağını da sözlerine ekledi.

2018 yılı sonuna kadar bir katının ibadete açılması planlanan caminin hafriyatı tamamlanırken, temel çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. 15 bin kişilik kapasiteye sahip olacak olan Zeliha Akpınar Camisi, Konya’nın en büyük camisi olması açısından da dikkat çekiyor.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu