İş bulma fuarı konya’da açıldı

Konya’da İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (KONİF2012) açıldı.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
İş bulma fuarı konya’da açıldı
Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ’nün Konya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Odası ve Konya Ticaret Borsası ’nın katkılarıyla düzenlediği fuar Mevlana Kültür Merkezi ’nde açıldı. Fuarın açılışına, Vali Aydın Nezih Doğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, protokol mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. Törende konuşan Vali Aydın Nezih Doğan, gelecek yıllarda istihdam konusunda sıkıntı yaşanmaması için alanın stratejik biçimde düzenlenmesi, orta ve uzun vadede neye ihtiyaç duyulacağını önceden kestirecek çalışmalar yapılması gerektiğini ifade etti. AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise, Türkiye ’nin en önemli sorununun işsizlik olarak gösterilmesine rağmen sanayicinin çalışacak eleman bulamadığını ifade etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez de, işsizlik oranının daha da düşürülmesi ve sürdürülebilir bir sosyal refahın sağlanabilmesi için hükümet olarak orta ve uzun vadede yeni politikalar oluşturacaklarını dile getirerek, vizyonlarında iş adamlarıyla, çalışanlarıyla üreterek büyüyen bir Türkiye olduğunu; işsizlik oranının 2023 yılında yüzde 5 olacağını belirtti. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, düzenlenen fuarda 2 gün boyunca firmaların iş arayanlarla buluşacağını, istihdam konusunun gündem olacağını belirterek, belediye olarak istihdam, üretim ve sanayi altyapısının oluşturulması için gayret gösterdiklerini söyledi.
Konya ’da istihdam sağlayan firmalara ödüllerin verildiği programın sonunda protokol üyeleri hep birlikte kurdeleyi keserek fuarın açılışını gerçekleştirdi.
Anahtar Kelimeler: insanifuarişkur

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat