CHP Gençlik kollarında Emre Bahadur dönemi

CHP Konya Gençlik Kolları’nın 15. Olağan il kongresi sonucu Konya Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen

18.02.2018 20:05, 2 yıl önce eklendi.
CHP Gençlik kollarında Emre Bahadur dönemi

Emre Bahadur görevi eski başkan Ferhat Özbakış’tan devraldı.

 

İl başkanlığında düzenlenen devir teslim törenine, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Milletvekili Hüsnü Bozkurt, gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Şerife Tunç, gençler ile partililer katıldı. 

 

Devir teslim töreninde konuşan CHP Konya Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Bahadur gençlik kollarının bir siyaset okulu olduğunu belirterek, “ CHP Gençlik Kolları bir siyaset okuludur, içerisinden Bülent Ecevit’i Başbakan çıkarmış, bakanlar, milletvekilleri yetiştirmiş bir yerdir. Devraldığım il gençlik kolları başkanlığı görevi benim için büyük bir onur ve gurur kaynağıdır. Görevi devir aldığım Ferhat Özbakış ve önceki dönem il başkanımız Orkun Polat’a partimize verdikleri emekler için teşekkürlerimi sunmak isterim. Bulunduğumuz şehrin sosyal yapısının ve üstlendiğimiz görevin zorluğunun farkındayız. Hedefim bu bayrak yarışında aldığım görevi daha iyi bir noktada benden sonra gelecek arkadaşıma teslim etmektir. Türkiye tarihi açısından çok kritik bir dönem yaşayacağız. Hem yerel, hem de genel seçimlere hazırlanacağımız bu süreç içerisinde gençlik kolları olarak aktif çalışmalarımızla partimizin oy oranına katkı sağlamak amacındayız. Geçmişte en az 5 milletvekili çıkardığımız, 15 belediyeye sahip olduğumuz seçimlerin yaşandığı Konya’da şu an ki tablo bizi üzmektedir. 2019 yılında yapılacak seçimlerde milletvekili ve belediye sayımızı artırmak ve partimizi iktidara taşımak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bu amaçla genç arkadaşlarımızı aramıza katmak ve üye sayımızı artırmak üzerine kısa vadeli programlar geliştireceğiz. Sözlerimi Afrin’de ve diğer yerlerde ülkemiz için canlarını veren Mustafa Kemal’in kahraman askerlerine selam göndererek, onların yanlarında olduğumuzu belirterek sonlandırıyorum. Bir an önce sağ salim ülkemize dönmelerini temenni ederek, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yarılılarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.                               

Gençlerimiz Sonsuza Kadar Cumhuriyetimizi Muhafaza Edecektir

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş’ta, “Gençlerimiz Atatürk’ün gençliğe hitabeden aldığı Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etme görevini sonsuza kadar yerine getirecektir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarihte eşi ve benzeri olmayan bir hitabeyle gençlerimize bu görev vermiştir. Bunun üzerine söylenecek bir söz bulamıyorum. Gençlerimizin ülke meseleleriyle yakından ilgilenip aldıkları sorumluluklarından dolayı kutluyorum. Göreve gelen arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Hep birlikte güzel bir çalışma sergileyerek partimizi iktidara taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Hepimiz Birada Olmalıyız

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta konuşmasında hepimiz bir arada olmayız diyerek, “Ülkemiz çok zor günleri yaşıyor. En sıkıntılı bir dış politika, ekonomik ve siyasal bir dönemi yaşıyoruz. İç cephe de birlik olmadıkça başarılı olunmaz. Afrin’deki ordumuzun sonuna kadar arkasındayız. Emperyalizminde karşısındayız. Hepimiz bir arada olmalıyız. İktidarı buradan uyarıyorum. İç cephede yani ülkemizde birlikteliği oluşturmalıyız. Gençlik kollarımızda göreve gelen arkadaşlarımızı kutluyorum. Her zaman onlarla birlikte çalışacağız.” 

 

Konuşmaların ardından eski Konya gençlik kolları başkanlarından Ferhat Özbakış ve Orkun Polat’a partiye verdikleri emeklerinden dolayı birer plaket verildi. Ferhat Özbakış’ın plaketini İl Başkanı Barış Bektaş verirken, Orkun Polat’a da Milletvekili Hüsnü Bozkurt plaket verdi.

Anahtar Kelimeler: CHPgençlikkonya

Yorum yap



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler



Anket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat