UMKE Kahramanları Operasyondan Döndü

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün Zeytin Dalı Operasyonu için Afrin bölgesine uğurladığı

23.03.2018 13:38, 2 yıl önce eklendi.
UMKE Kahramanları Operasyondan Döndü

UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) görevini başarı ile tamamlayarak Konya’ya döndü.

Zeytin Dalı Operasyonunda görev almak için 20 Şubat tarihinde 22 kişilik ekiple Konya’dan ayrılan UMKE ekibi görevini tamamlayarak şehrimize geri döndü. Afrin’de yapılan operasyonda yaralanan ÖSO, Mehmetçik ve sivil vatandaşların ilk tedavisinde etkin rol oynayan UMKE ekibi, görev verildiği taktirde her koşulda hizmete hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.

Operasyon bölgesinde zorlu bir görevi yerine getiren UMKE ekibi ile İl Sağlık Müdürlüğü yemekhanesinde bir araya gelen Konya İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Mehmet Koç ve hizmet başkanları vatan aşkı ve büyük bir azim ile görevini tamamlayan  ekip üyelerine teşekkür ettiler. Vatan sevgisi ve ekip ruhu olmadan bu tür kutsal görevlerin yapılamayacağını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “UMKE ekbimizde gönüllü ve fedakar sağlıkçılarımızın olması bizleri gururlandırıyor. Hepinizi tek tek kutluyorum. İnşallah bu ekip ruhu, vatan aşkı ve millet sevgisi ile daha nice güzel hizmetlerde beraber oluruz” dedi.

Çatışma bölgelerinde görev almanın hem de bunu gönüllü olarak yapmanın fedakarlık ve cesaret gerektirdiğinin de altını çizen Prof. Dr. Koç, “Bazen il içinde yaptığımız basit görevlendirmelerde bile bizler zorlanırken, sizler operasyon bölgesine gönüllü gitmek için yarışıyorsunuz. Vatan sevgisinin ne olduğunu sizler yaşayarak gösterdiniz. Çoğu zaman bazı söylemler sözde kalıyor. Ama sizler bu söylemlerinizi yaptığınız davranışlarla gösterdiniz. Hepinizden Allah razı olsun. Rabbim yar ve yardımcınız olsun” şeklinde konuştu.

Zeytin Dalı Operasyonu kapsamında çatışma bölgelerinde tehlikeli bir görevi başarı ile tamamlamanın gururunu yaşadıklarını ifade eden UMKE görevlileri de çatışma bölgesinde yaşadıkları bazı anıları katılımcılarla paylaştılar. Oldukça duygusal anların yaşandığı toplantıda UMKE Sorumlusu Ömer Göksu, tüm ekip üyelerinin en tehlikeli yerlerde nöbet tutabilmek için adeta birbirleri ile yarıştıklarını söyledi. Askerler ile müthiş bir birliktelik içerisinde görev yaptıklarını anlatan Göksu, “Orada, ne asker ne de sağlık çalışanı atıl bir görevde kalmak istemiyor. Herkes çatışma bölgesinde görev yapmak istiyor. Silah sesleri ve bomba seslerini duyduğunda kimse kendi canını düşünmüyor ve o bölgede görev almak için can atıyor. Bu vatana bu orduya hizmet ediyor olmak bizler için büyük bir şeref. İnşallah, bu onur ve gurur verici görevlerde her zaman bulunmak isteriz.  Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Anahtar Kelimeler: Konyaumkekahramansağlık

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat