Altın Dokunuşlar Sergisi Temasıyla Açıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK)'nın Geleneksel

02.05.2018 21:05, 4 yıl önce eklendi.
Altın Dokunuşlar Sergisi  Temasıyla Açıldı

14. Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni “Selçuklu Saklı Değerler” temasıyla açıldı.

Türkiye’deki en büyük meslek edindirme sergilerinden olan ve KOMEK ile Aile Sanat ve Eğitim merkezleri (ASEM) tarafından hazırlanan 14. Geleneksel Altın Dokunuşlar Sergisi ve Bilgi Şöleni, “Selçuklu Saklı Değerler” temasıyla açıldı. Büyükşehir Belediyesi İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’ndeki program, KOMEK İşaret Dili Kursu öğrencilerinin İstiklal Marşı’nı okumasıyla başladı.

"KOMEK en heyecan verici kurumlarımızdan birisi"

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mithat Büyükalim, KOMEK’in 2004 yılından bugüne kadar 570 bin yakın kursiyere eğitim verdiğini, bunun da gurur verici bir eğitim faaliyeti olduğunu dile getirdi. KOMEK’in yurt dışında da şubeleri olduğuna değinen Büyükalim, bunun da ülkeler arası işbirliğine katkı sağladığını ifade etti. Büyükalim, serginin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

"14 yılda iyi niyet ve samimiyetle hizmet etmeye çalıştık"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak 14 yıl hizmet veren 24 Haziran’da yapılacak seçimler için görevinden ayrılan Tahir Akyürek, 14 yıl boyunca Konya’ya ellerinden geldiği kadar iyi niyetle ve samimiyetle hizmet etmeye çalıştıklarını dile getirdi. Akyürek, “Bizden sonra görevi devralacak kıymetli arkadaşımız ve kıymetli belediye başkanımız, Konya’daki bu hizmet yarışını, yatırım çalışmalarını çok daha farklı bir noktaya taşıyacak, bu bayrağı daha yükseklere inşallah taşımış olacak. Ben şimdiden yeni Büyükşehir Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: TemaSergikonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu