Doç. Dr. Şakir Berber Aday Adayılığını Açıkladı

Gazi Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Şakir Berber, Gazi Üniversitesindeki görevinden istifa

02.05.2018 22:01, 5 yıl önce eklendi.
Doç. Dr. Şakir Berber Aday Adayılığını  Açıkladı

ederek İyi Parti Konya Milletvekili Aday Adayı oldu

24 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimleri ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin takvimin açıklanması ile siyasi parti liderleri ve partililer çalışmalarına ivme kazandırdı.  Bu kapsamda Gazi Üniversitesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Şakir Berber İyi Parti Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı ile İyi Parti Konya Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.

İYİ PARTİ EĞİTİM ALANINDA YENİ POLİTİKALAR GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye’nin son 10 yılda zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Berber, “  Türkiye son 15 yıldır çok değişik bir süreç içerisinden geçiyor. Bu süreç içerisindeki tek adam rejiminin aslında hepimizi bağladığını hayatın gerçeği olarak hepimiz biliyoruz. Bu süreç içerisinde insanların örselendiklerini ,  insanların ötekileştiği ve insanların içinde bulundukları cemiyet hayatında dışlandıklarını görüyoruz.  15 yıllık süreç içerisinde normal demokratik ortamlarda siyasal iktidarların vatandaşlarına vermek zorunda oldukları çağdaş modern devletlerde hesap verilenirlik diye bir kavram vardır. Bu kavram 15 yıldır siyasal iktidar tarafından hiç işleme konulmadı. 15 yılda eğitim alanında yapılan çalışmaların nasıl bir eğitim sorusuna cevap veremediklerini görüyoruz. Çünkü nasıl eğitim sorusu mevcut iktidar tarafından hep negatif değerlendirilmiştir. 15 yıllık dönemde 6 tane Milli Eğitim Bakanı değiştirilmiş,  birbirine benzemeyen eğitim politikaları uygulanmıştır.İYİ Parti iktidarında Meral hanımın liderliğinde eğitim alanında bir eğitim politikasının atılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İSTİHDAMDA BATIYA GÖRE GERİDE

Türkiye’nin istihdamda batıya göre geride olduğunu ifade eden Berber, “ Türkiye hala istihdamda ileri batı ülkelerin seviyesine asla gelebilmiş değil. Bizler toplumları ifade ederken tarım, sanayi ve bilgi toplumları içerisinde tanımlarız. Ve bunların gelişmişliklerini ifade ederken her bir toplumun kendi içerisindeki sektör istihdamına bakarız. Bu çerçeve baktığımız zaman hala nüfusumuzun yüzde 15’ten fazlasının tarım sektöründe istihdam edildiğini görüyoruz. Sanayi sektörü ve hizmet sektöründeki istihdamın çağdaş ülkeler seviyesinde olduğu söylemek mümkün değil. Türkiye bu çıtayı atlamadığı sürece biz ABD’ye ve Rusya’ya domates satmakla 3-4 tane s400 alırız. 24 Haziran seçimlerinden İYİ’ler galip gelecek, inanıyorum ki tek parti dönemi gibi çalışan AKP iktidarı son bulacak, Türkiye tekrar tekrar mutlu olacak” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant