CHP, saldırıyı kınadı

CHP Konya İl Seçim Koordinasyon Merkezine AK Parti gençlik kollarında 150 gencin saldırısını kınayan

14.06.2018 00:20, 4 yıl önce eklendi.
CHP, saldırıyı kınadı

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, gece saat 24’ten sonra gerçekleşen ve Mevlana kenti Konya’da huzur ve kardeşliği bozmak amaçlı olan bu saldırıyı lanetlediklerini söyledi.

Saldırıyı kınamak amacıyla CHP İl seçim Koordinasyon Merkezinde düzenlenen basın toplantısına CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, Milletvekili Hüsnü Bozkurt, milletvekili adayları, ilçe başkanları, gençlik ve kadın Kolları, İyi Parti İl Başkanı Mustafa İnci, Milletvekili Adayları Orhan Tulukcu, Fahrettin Yokuş, SP Milletvekili Adayları İsmail Aydilek, İsmail Hakkı Bacak ve partililer katıldı.

Basın toplantısında yapılan saldırıyı kınayan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Gece saat 24’ten sonra AK Partili 150 gencin seçim koordinasyon merkezine yapılan saldırıda birisi engelli olmak üzere 5 gencimiz yaralanmış, seçim merkezimiz yerle bir edilmiştir. Sosyal medyada ve bir kısım yayın organlarında CHP’li gençlerin bıçak çekmesi üzerine başladığı iddiası yayılmak istenmiştir.  Seçim koordinasyon merkezimizde gençlerimiz sayısı 6- 7’dir. 150 kişilik organize bir gurup tarafından tertip edilerek açık olan bu saldırıyı gerçekleştirmişlerdir. Saldırı konut dokunulmazlığını ihlal eder tarzda bina içine kadar girilmiş, gençlerimizin kendilerini koruyacakları alan dahi bırakılmamıştır. Hem suçlu hem güçlü olan bu iftirayı ve saldırıyı ret ederek, kınıyoruz. ‘Üzerinde Huzur ve kardeşlik için Abdüllatif Şener’ yazısını okuma zahmetine dahi girmeyen kindar nesil seçim otobüsünü parçalamıştır. Öteleyen, tezek diyen yöneticilerin ülkeyi getirdikleri nokta ortadadır. Ülkenin ve ulusun birliğini temsil etmek, başkomutanlık sıfatı kendisine yetmeyip, koşarak genel başkan onların getirdiği nokta budur.  Demokrasi bugünün azınlığına yarının çoğunluğu olma şansının verildiği seçimdir. Havuz medya sansürlüyor ve hatta çarpıtıyor. Bayraklama ve afişlerimiz sökülüyor, gençlerimiz tehdit ediliyor. Düğünde cenazede beraberiz. İyi ve kötü günde beraberiz.  Siyasette ayrı düşünüyor, memlekete hizmet noktasında görüşler ayrılıyor diye birbirimizle düşman mı olacağız.  Ülkemizi yönetenleri ve idarecileri artık ayrıştırıcı ve düşman ilan edici üslubu bırakmaya davet ediyoruz. Konya Mevlana kenti olup, Hiçbir kimsiye ayrıştırmayan bir kenttir. Tüm saldırılara rağmen, iş, aş ve gelir dağılımındaki adaletsizlikleri anlatmaya devam edeceğiz. CHP olarak mücadelemize devam edeceğiz. Kimse bunu engelleyemez” dedi.

Bu Saldırı İçimi Sızlatıyor

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’ta, bu durumun içini sızlattığını belirterek, “Dün akşam menfur bir saldırıyla karşı karşıya kaldık. Bu durum içimi sızlatıyor. CHP’nin seçim merkezine hiçbir kimse saldırı yapamaz. Olaydan saatler sonra haberi olan bir istihbarat var.  Beceriksizliklerinin daha fazla ortaya çıkmasın diye erken seçim kararı aldılar. Bu saldırıyla bir ayıp yaşandı.  Konyalıları ayırıyorum. Bugüne kadar böylesi bir ahlaksızlık yaşanmadı. Hz. Mevlana’nın kentine bunu yakıştıramıyoruz. Bunu görmezden gelemeyiz. Gereken takibi yapacağız. Konya’ya bunu yaşatmayı hakları yoktur. Bu kenti yönetenleri uyarıyoruz. Bu ülkeyi kuran Mustafa Kemalin partisi CHP’dir. Kendinize gelin. Bu ülke bölünmek isteniyor. Bunun hesabını sormak lazım. Burayı basan gençlere sesleniyorum. Tahriklere gelmeyin, biz kardeşiz. Bu durum bize bütün partilerin seçimlerden çekilsin demelerini hatırlatıyor. Bu yol, yol değildir. Biz 80 milyon olarak kardeş olarak yaşayacağız.  Biz hiçbir tahriklere kapılmayacağız.  Bizi hiçbir kimse ayıramayacak. Kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. CHP’yi şimdiye kadar hiçbir güç ve kimse yıkamadı, bu saldıralar vız gelir. Herkese geçmiş olsun diyorum. 24 Haziran akşamı bu karanlık aydınlanacaktır” diye konuştu.

Konyalılar, Birlik ve Beraberlikten Yanadır

CHP Konya Milletvekili Adayı Abdüllatif Şener’de Konyalıların birlik ve beraberlikten yana olduğuna dikkat çekerek, “Konyalılar her zaman birlik ve beraberlikten yana olmuştur. Bize sevecenliğini ve ilgisini göstermiştir.  Seçimlerde demokratik ortamlara uymayan durumlar oldu. Bu yakışmayan bir tavırdır.  Dün akşam AK Partili gençlerin seçim koordinasyon merkezimize yaptığı saldırı bir suçtur. Bu saldırıyı yapanlar gençler bizim çocuklarımızdır. Yaptıkları hiçte hoş değildir. Bunu kim yaptırıyor bu nokta önemlidir. Siyasi hayatımda hiçbir parti ve insanları ayırmadım. Ayrıştırmanın da hep karşısında durdum. Biz Sayın Erdoğan’la birlikteyken öfke ve kinle konuşurken, ben öfke ile siyaset olmaz derdim. Bu ülkenin insanının kine ve nefrete ihtiyacı yoktur. Aynı vatanda ve vatan sevgisiyle yaşıyoruz. Bu saldırıyı yapanların tamamı AK Partilidir. Görev yapan kişiler tarafından yaptığı aşikârdır.  AK Partili gençlik kolları başkan yardımcısı olduğu bilgisine ulaştık. Böyle bir seçim kampanyası doğru değildir. Yasal da değildir. Saldırılmaz ve şiddette olmaz.  AK Parti benim ve partimiz CHP’nin seçim çalışmalarını engelliyor. AK Partiyi uyarıyoruz. Konya ve genel merkezi uyarıyoruz. Bundan Sayın Erdoğan sorumludur.   Halen AK Partiden bir geçmiş olsun diye aramadılar. Büyük bir eksikliktir.  Bu bunu teşvik edip, destekliyor anlamına geliyor. Biz seçim çalışmalarımıza devam ediyoruz. Saldırıyı da kınıyoruz” şeklinde konuştu.   

 

 

Anahtar Kelimeler: KınamaCHPSeçim

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu