CHP’li üyelerin haberleri olmadan AKP’ye üye yapıldıkları iddiası

CHP Meram İlçe Başkanı Remzi Bozal, ilçe binasında CHP Konya İl Başkanı Mevlüt Karpuz, Parti Avukatlarından Tarkan Büyükoktar, Meram ilçe yöneticileriyle ve partililerle birlikte düzenlediği basın toplantısında, yaptıkları araştırmalarda Meram İlçesinde 109 üyenin bilgisi ve haberleri olmadan, sahte evraklarla AKP’ye üye yapıldıklarının anlaşıldığını söyledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
CHP’li üyelerin haberleri olmadan AKP’ye üye yapıldıkları iddiası
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Meram İlçe Başkanı Remzi Bozal düzenlediği basın toplantısında, partili üyelerinin haberleri ve bilgisi olmadan AKP tarafından üye yapıldıklarını iddia ederek, “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ’nın genel merkezimize 09.11.2012 tarihinde bir yazı göndererek partimiz üyesi bir çok kişinin aynı zamanda AKP ’ye de üye olduğu belirtilerek partimize olan üyelikleri Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmüştür. Yaptığımız araştırmalar partimiz üyelerinin bilgisi ve haberleri olmadan, sahte evraklarla AKP ’ye üye yapıldıkları anlaşılmıştır. Bu durum partimizin ileri gelenleri olan Saim Sezen, Bekir Yetiştirici ve Cafer Akış tarafından ilçe başkanlığımızın öncülüğünde Konya 3.Sulh Hukuk Mahkemesi ’nin kanalıyla alınan 26.11.2012 tarihli bilirkişi raporuyla tespit edilmiştir. Bilirkişi raporunda Saim Sezen ve Bekir Yetiştiricinin Siyasi Partiler Yasası ve Adalet ve Kalkınma Partisi Tüzüğüne aykırı olarak AKP Meram ilçe Başkanlığı ’na kaydının yapıldığı belirtilmiştir. Bu kepazeliğin hukuk dilindeki karşılığı evrakta sahteciliktir, sahte evrak düzenlemektir. Aylardır kamuoyunu meşgul eden binlerce üyemizi mağdur eden AKP yöneticileri bir siyasi skandala imza atmışlardır. Ancak her nedense susmaktadırlar. Ülke genelinde üyelerimizin kişilik hakkını gasp eden AKP yöneticileri neden susmaktadırlar?” dedi.
AKP ’den Doğru Dürüst Bir Açıklama Yapılmadı
AKP yöneticilerinden sahte üye kaydının neden yapıldığı konusunda şimdiye kadar doğru dürüst bir açıklama yapılmadığına dikkat çeken Remzi Bozal, “Sayın AKP yöneticilerine soruyorum. İnsanların rızası ve onayı olmadan partinize sahte üye kaydetmesinin nedeni nedir? Üyelik işlemlerini yapan kişiler hakkında herhangi bir inceleme başlatılmasını sağladınız mı? Kişilerin bilgilerine nasıl ulaştınız? Partinizdeki dürüst ve yurtsever üye açığını kapatmak için mi Cumhuriyet Halk Partilileri tercih ettiniz? İş bulma, yardım yapma, atama ve benzeri işlemler için üyelik şartı koştuğunuz doğru mudur? Bu günahı işleyenleri ödüllendirip Umre ’ye gönderdiğiniz doğru mudur? AKP Konya Yöneticilerine soruyorum? Türkiye ’nin en kirli havasını soluduğumuz doğru mudur? Çözümünüz var mıdır? Kentimizde ulaşımın rahatlaması için ne gibi çalışmalar yapmaktasınız? Eski Et Balık Kurumu ’na TOKİ marifetiyle yapılan çok katlılardaki yoğunluk sizi rahatsız etmiyor mu? Hızlı treni kent merkezinde yer altına almayı düşünüyor musunuz? Gösteriş ve şatafattan vazgeçecek misiniz? İsrafın haram olduğunu unuttunuz mu? Hemşerilerimizin ulaşımdaki sorunlarının giderilmesi ve şehir trafiğinin rahatlaması için tek çözümün metro olduğunu göremiyor musunuz? Kurduğunuz korku imparatorluğundan vazgeçip, demokrat olacak mısınız? Yıktığınız hukukun üstünlüğü ilkesinin ve bilimsel hukukun bir gün size de mutlaka lazım olacağını göremiyor musunuz? Kentimizin bu kadar sorunu varken siz neden sahte üye yapmak peşinde koşuyorsunuz? Anlaşılan odur ki, AKP devlete ve millete hizmet etmesi gerekirken devlet tüm organları ile AKP ye hizmet etmeye başlamıştır. Bu yöntemi kullanan partiler 1940 ’lı yılların faşist partileri ve Ortadoğu ’nun BAAS rejimleridir. Şimdi iktidardasınız. Bir eliniz yağda, bir eliniz balda olabilir. Belli ki kamu görevlileri bir dediğinizi iki etmiyor. Bu durumun ne kadar süreceğini zannediyorsunuz? Perişan ettiğiniz çiftçi, İflas ettirdiğiniz esnaf, İşsiz bıraktığınız yığınlar, Borçlanarak geçinen çalışanlar. Artık AKP ’ye oy verir mi sanıyorsunuz?” şeklinde konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu