CHP, Akşehir, Doğanhisar ve Seydişehir’de adaylarını açıkladı

31 Mart 2019 yapılacak olan yerel seçimler için CHP Akşehir, Doğanhisar ve Seydişehir’de düzenlediği toplantılarla

26.11.2018 09:43, 3 yıl önce eklendi.
CHP, Akşehir, Doğanhisar ve Seydişehir’de adaylarını açıkladı

belediye başkan adaylarını açıkladı.

CHP’nin Akşehir Belediye Başkan adayı Eyüp Oyan, Doğanhisar Belediye Başkan adayı İlyas Demiralay ve Seydişehir belediye Başkan Adayı da Mehmet Katlav olarak açıklandı.

Belediye başkan adayları tanıtımı toplantılarına, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl yönetim kurulu üyeleri, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, ilçe başkanları, partililer, İYİ Parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.    

Belediye Başkan adayı tanıtım toplantılarında konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Bizim için Batı karargâhında bulunmak ve belediye başkan adaylarımızı tanıtmaya buradan başlatmak onur verecidir. Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. AK Parti iktidarı Türkiye’yi yönetemiyor. Gelinen noktada sosyal belediyecilik ülkemizin bir ihtiyacıdır. Bu iktidarın belediye talanlarına, rantına, yolsuzluklarına dur demek için 31 Mart bir fırsattır. İnsanların en çok mutlu yaşadığı 30 belediyeden 25’şi CHP’li belediyelerdir. Buralarda partimiz CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışı vardır. Konya’da iddialı belediye başkan adaylarımızla seçimlere katılıyoruz. Hepimize bir görev düşüyor. Vatandaşlarımıza ulaşıp, iktidarın yanlışlarını ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışını anlatarak mücadele edeceğiz. İnanıyorum gibi bütün Türkiye’de olduğu gibi Konya’da çok sayıda belediye başkanı çıkaracağız. Bunun inancı içinde çalışacağız” dedi.

Belediyeler Rantiye Haline Getirildi

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal AK Partinin belediyeleri rantiyesi haline getirdiğini belirterek, “Ülkemiz kötü yönetiliyor. AK Parti belediyeleri rantiyesi haline getirmiştir. Ekonomimiz ve eğitimimiz iyi değildir. Sağlıkta devrim yaptık diyorlar. Kendi ilacımızı üretemeyen bir ülkeyiz.  Yandaşlarına para kazandırmaktan öteye gitmemiştir. Tarımı, hayvancılığı düşünmeyen bir iktidar var. Tarım ve hayvancılık yok ediliyor. 700 bin yurttaşımızı emekli edelim dedik. Emeklilikte yaşa takılan insanlarımız mağdur edildi. AK Partinin getirdiği Türkiye budur. Ağırlaşan ekonomik durum ortadadır. Böyle bir Türkiye’de seçime gidiyoruz. Pırıl pırıl belediye başkan adaylarımız var. Çalışarak sosyal demokrat belediyeciliği anlatalım. Önce yerelde, sonra genelde iktidar olacağız. Biz buna inanalım. Hep birlikte mücadele edelim.”

Bu Seçimler, Aynı Zamanda Bir Genel Seçimdir

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener yerel seçimlerin aynı zamanda bir genel seçim olduğunun üzerinde durarak, “31 Mart 2019’da Türkiye’nin bütün illerinde seçim vardır. Bu bir genel seçimdir. Türkiye’de yanlış bir iktidar vardır. Bütün kesimleri mafetmiştir. Cumhuriyetin bütün kazanımları cumhurbaşkanı ve damadının kontrolündedir. Kriz yok diyorlar. Onlarda kriz olmaz. Vatandaşlarda kriz vardır. Sarayın üstüne saray yapıyorlar. 16 uçağı var. Bunlarda uçan saraylar var. Şu halimize bir bakın. Bir tarafta saltanat ve lüks var. Öbür tarafta vatandaş var. Onlarda da yanıyor. İflas ediyor. Umurlarında değildir.  En faizci iktidar bu iktidardır. Türkiye Cumhuriyetinde görülmemiş bir olaydır. Üreticiyi desteklemek yerine rantta çalışıyorlar. Rantçıya çalışan bir ekonomi vardır.  Bütün kesimleri yoksullaştıran ve yandaşlarını zengin eden bir iktidar var.  1929’dan 1940 yılına kadar sanayi ve üretime CHP destek vermiştir. CHP demek, üretimi destekleyip, kazandırmak demektir.  Kalkınmaya yönelik her şeyi bulursunuz. Milli gelirin azaldığı bir döneme hiç görmedik. Bu kötü gidişattan kendini sorumlu görmeyen bu iktidar, sorumluluğu başkalarına yüklüyor. Sorumluluğu iktidar üstelenecektir. Yoksa her seçimde iktidar olursa Türkiye yanar, vatandaşta daha çok yanacaktır. İktidar bu seçimde de başarılı çıkarsa bu millet yanlışı destekliyordur. Yanmaya da kaybetmeye de devam edecektir. Bu seçimlerde mutlaka CHP’nin başarılı çıkması lazımdır. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı vardır. Onun için çalışıp, mücadele edeceğiz.”

Devleti. Soğancıların Üstüne Saldılar

Son günlerde tartışılan Soğan olayına da değinen Abdüllatif Şener, “Ekonomik kriz içindeki ülkemizde iktidar ekonomiyi düzelme yerine, bütün devleti soğancıların üstüne saldılar. Depolardaki bütün soğanlara el koydular. Sebebi yanlış ekonomi politikaları ve yanlış yönetimdir. Alıcılar, tekelciler üreticileri inim inim inletiyor. Çünkü rantta çalışmaya devam ediyorlar. Artık bu seçimler iktidara kırmızı kart gösterme zamanıdır. AK partililerle birlikte vatandaşlarımızı uyaracaksınız. İnanarak çalışacağız. Hep birlikte seçimi kazanacağız” şeklinde konuştu.

 

CHP’nin Akşehir Belediye Başkan adayı Eyüp Oyan, Doğanhisar Belediye Başkan adayı İlyas Demiralay ve Seydişehir belediye Başkan Adayı Mehmet Katlav kendilerini tanıtarak, projelerini ve yapacakları hizmetlerini anlattılar.

 

Anahtar Kelimeler: CHPKonyaadayatanıtım

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat