Çadırı kültürümüz yaşatılıyor

Hz. Mevlana’nın Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında ilk kez geçtiğimiz yıl

08.12.2018 18:13, 4 yıl önce eklendi.
Çadırı kültürümüz yaşatılıyor

başlatılan ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören “Türbe Önü Buluşmaları” bu yılda düzenlenen birbirinden farklı kültürel etkinliklerle yerli ve yabancı misafirleri sohbet çadırında ağırlıyor.

 

Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen, Hz. Mevlana’nın 745. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma etkinlikleri kapsamında, Mevlana Türbesi önüne kurulan sohbet çadırında birbirinden farklı kültürel etkinlikler gerçekleştiriliyor. İlk kez geçtiğimiz yıl başlatılan projeyle bu yıl; Mevlana’dan çocuklara gölge oyunu, musiki faslı ve tasavvuf sohbetlerinden oluşan programlar misafirlere sunuluyor.

 

Türbeönü Buluşmalarının ilk günkü açılış programında, Mesnevi’den alıntı yapılan “Avcı Sungur’un” hikayesi, gölge oyunu olarak sahnelendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği programda, büyüklerde çocukluklarını yaşadı. Anlamlı mesajların verildiği programın sonunda çocuklara, özlü sözlerin yer aldığı katlar hediye edildi. Türbeönü Buluşmaları, 7-17 Aralık tarihlerinde her gün 12.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Anahtar Kelimeler: ÇadırMEVLANA2018hz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu