Dert dinlenir!

Konya'da iki lise öğrencisi ilginç bir işe imza attı. Yayaların yoğun olduğu bir bölgede tezgah açan gençler, dert dinliyor.

01.02.2019 09:50, 1 yıl önce eklendi.
Dert dinlenir!

Konya'da iki lise öğrencisi ilginç bir işe imza attı. Yayaların yoğun olduğu bir bölgede tezgah açan gençler, dert dinliyor.

Konya'da Zafer Meydanı İl Sağlık Müdürlüğü karşısında "Dert Dinlenir" yazısıyla tezgah açan Mehmet Zahit ve Furkan Karakuş isimli 2 lise öğrencisi, 1 lira karşılığında vatandaşların derdini dinliyor. İki lise öğrencisinin bu ilginç iş serüveni ise vatandaşların dikkatini çekiyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Zahit yaptıkları işle vatandaşların ilgisini çektiklerini, gün içerisinde birçok vatandaşın kendilerine dertlerini anlattıklarını söyledi. Bazı vatandaşların yaptıkları işi garipsediğini bazı vatandaşların ise normal karşılayıp kendilerine ücret karşılı dertlerini anlattıklarını dile getiren Zahit, "Çok sayıda dert dinliyoruz. İlginç şeyler anlatanlar oluyor. Sigara bırakmak isteyip de bırakamayanlar bize anlatıyor, sevgilisinden ayrılıp da üzülenler gelip bize anlatıyor, ders çalışmak istemeyenler ya da ailesinin "ders çalış" baskısından dolayı sıkıntıya girenler gelip bize derdini anlatıyor. Biz dert dinliyoruz ve elimizden geldiğince onlara tavsiyelerde bulunuyoruz" dedi. Furkan Karakuş da yaptıkları işle vatandaşların dertlerine ortak olduklarını dile getirerek, "İnsanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize. Hem insanların dertlerine ortak oluyoruz hem de küçük bir miktar ücret alarak cep harçlığımızı çıkarıyoruz" diye konuştu. Oldukça rağbet gören liseli gençler fotoğraf çekinme ücreti olarak ise 5 TL alıyorlar.

 


Anahtar Kelimeler: dertZaferkonyagençlise

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat