Geleceğimizi kadınlarla inşa edeceğiz

İYİ Parti Meram Belediye Başkan Adayı İlker Yiğit, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan bir mesaj yayınladı.

08.03.2019 13:58, 4 yıl önce eklendi.
Geleceğimizi kadınlarla inşa edeceğiz

Yiğit, geleceği kadınlarla inşa edecek yepyeni projeler hazırladıklarını söyledi

İYİ Parti Meram Belediye Başkan Adayı İlker Yiğit, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, kadınlara verdikleri değeri, hayata geçirecekleri yepyeni projelerle göstereceklerini söyledi.

Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Yiğit, yerel yönetimlerin kadınlara yönelik yaptığı çalışmaların yetersiz olduğunu ifade etti. Yiğit, açıklamasında, özellikle çalışan kadınların sorunlarının arttığına, ev kadınlarının ise belediyenin imkan ve hizmetlerinden yeterince yararlanamadıklarına dikkat çekti.

Geleceği kadınlarla inşa edeceklerini vurgulayan Yiğit, “Çalışan kadınlarımızın yüklerini hafifletecek projelerle geliyoruz. Özellikle gündüz bakım evleri, kreşler, çocuklara yönelik oyun, spor ve eğitim amaçlı tesisler ve bunların ulaşımına yönelik çalışmalar yapıp projeler hazırlayacağız. “Komek”lerde verilen eğitimi nitelikli hale getireceğiz. Kadınların istihdamına yönelik çalışmalar yapacağız. Kadınlarımızın el emeği, göz nuru üretimlerini değerlendirerek, alıcı ile buluşturmalarını sağlayacağız. Bunun için pazar, dükkan, şenlik, festival gibi projeleri hayata geçireceğiz. Yalnız şiddet ve istismara uğramış mağdur kadınların değil, ihtiyaç sahibi bütün kadınlarımızın, kendilerini güvende hissedeceği Kadın Yaşam Evleri oluşturacağız.  Yaşam evlerinde rehabilitasyona yönelik projelerin başta olduğu, boş zamanlarını değerlendirme, meslek edinme ve gelir getirici iş imkanlarının sağlandığı projeler gerçekleştireceğiz” dedi.

Türk kadınını layık olduğu yere taşımak için var gücüyle çalışacağını ifade eden Yiğit, “Baş tacı kadınlarımızın Kadınlar Gününü kutluyor, daha güzel, daha müreffeh, daha İYİ günlere hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant