Hollanda Türk Federasyon'undan Nevruz Kutlaması

Hollanda Türk Federasyonuna Bağlı Dordrecht Teşkilatı Tarafından Düzenlenen Nevruz Kutlamasına

25.03.2019 15:13, 4 yıl önce eklendi.
Hollanda Türk Federasyon'undan Nevruz Kutlaması
Hollanda Türk Federasyonuna Bağlı Dordrecht Teşkilatı Tarafından Düzenlenen Nevruz Kutlamasına  Sanatçı Zafer İşleyen Ve Kaya Kuzucu' Da Eşlik Etti.  
Birbirinden güzel eserlerini icra eden sanatçıların ardından kürsiye çıkan Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik'den anlamlı konuşma.
H.T.F (Hollanda Türk Federasyon) Genel Başkanı Murat Gedik konuşmasına şöyle devam etti : '' Yeryüzü var olduğundan itibaren bir umut var idi ve bu umut yüce Türk varlığı ile beraber 5000 yıl evvel insanlık alemine hizmet için piyasaya gelmişti ve ogündür bugündür Türkün has bayramı olan Nevruzu tekrar kutluyoruz ve kutlu olsun diyorum. Bu programa v sahipliği yapan Dordrecht teşkilatına teşekkür ediyorum. Türk özüyle var olduğu sürece güzeldir. Türk sizler gibi bizler gibi bugünlerde Türk olan bir  bayramda bir araya geldiğinde güzellik daim ediyor. Bu programi Hollanda' da geleneksel hale getireceğiz. Türk kendi değerlerine sahip çıkmazsa başkaları sahip çıkar. Türk tarihini kucaklamazsa başkaları kucaklar. Oysa Türk dünyasinin neferleri olarak  burada Türk dünyasının neferlerin bir araya getirdik.                                                                       Sadece anadoludan kopup gelenlerini değil Türküm diyen insanlarin bir araya gelişinde hep beraberiz ne mutlu bize diyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün Türkiye Cumhuriyetini kurarken temeline yerleştirdiği Türkçülük anlayışı zaman zaman sekteye ugramştır. Gazinin döneminde Nevruz Türk bayramı olarak kutlanıyordu fakat uzun zaman sonra bu bayramı bize sanki yabancı bayramış gibi anlatmaya kalktılar, özümüzden koparmaya kalktılar, nevruzu unuttuk hamdolsun ki Avrupa’nın ucra köşesinde Bozkurtlu tug’un altında biriz beraberiz ve her daim var olacağız. Bunu yapabilmek için özümüzle barışık olmamız gerekir. Cenab-i ALLAH' ın omuzumuza yüklediği yüküde bilerek taşımaya azmimizide heyecanımızıda göstererek devam edeceğiz.                                                                                                                                                                                                                                                                                Bugün Nevruz diyoruz, bugün Ergenekondan çıkış diyoruz, bugün yok oluştan tekrar doğan Türkün varlığı Türk birliği  Turan diyoruz. Bundan bahsederken Türk birliginden, Türkçülükden bahsederken de şaka yapmadık. Teşkilatımızın kurucusu, büyüğü, yol başçımız  muhterem basbuğumuzun açmış olduğu yol ne iş bugün hep beraber yaşatıyoruz.  Basbuğumuz hangi yönü gösterdiyse o doğrultuda gidiyorduk, bugün lider  neyi gösteriyorsa o tarafa doğru gidiyoruz. Bunu  yaparkende hiç bir zaman samimiyet ve teşkilat anlayışmızdan ödün vermiyoruz. 60 yıl oldu büyüklerimiz buralara geleli, Türk varlığı bu topraklarda yeşermeye başladı. Fakat o zaman büyüklerimizin temelini atmış oldukları bir kutlu davanın, bir mefkurenin bir ülkünün ülkücü dünya gürüşünü benimsemiş olan benimsemiş olan bir teşkilatın temelini attıklarında çok şükürler olsun ki herkes kayboldu fakat Türk milliyetçileri Türk ülkücüleri her daim var oldular var olmaya devam edeceklerdir.
Daha sonra yakilan demir döverek yakılan nevruz ateşi üzerinden atlayarak programın sonunda misafirlere yemek ikram edilerek çeşitli faaliyetlerle program sona erdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant