Recep Albay Basketbol Okulu

Konya basketbolunun duayen ismi olan, gerek ulusal takımlara gönderdiği sporcular, gerekse Milli takıma gönderdiği

16.06.2019 12:34, 12 ay önce eklendi.
Recep Albay Basketbol Okulu

sporcular ile adı devamlı başarılar ile anılan Antrenör Recep Albay kendi adına kurduğu basketbol okulu Meram Tahir Büyükkörükçü Anadolu İmam Hatip Lisesi spor salonunda faaliyete geçti.

Çocukların ve gençlerin düzenli spor yapma alışkanlığını kazandırmanın öneminden bahseden Albay “Öncelikle Düzenli spor yapmak çocukların kas ve kemik yapılarını kuvvetlendirerek, sürat, kuvvet ve esneklik özelliklerini geliştirir. Ayrıca düzenli spor yapmak sosyal açıdan çocukların iletişim becerilerini geliştirir. Paylaşma ve yardımlaşma duygularını artırır. Kendini korumasını ve diğer bireylerin hakkına saygı göstermesini öğretir. Problem çözme becerilerini geliştirir. Özgüven, karar verebilme ve liderlik becerilerini geliştirir.” dedi.

Basketbol okulunda sporculara ayrıca mentorluk desteği de veren Albay; çocukların beslenme, düzenli uyuma ve sağlığını korumanın yolları gibi kişisel bazlı destek ve takibini yapmaktadır.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat