Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı

Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak, doğayı korumak, hava kirliliğini önlemek amacıyla düzenlenen Avrupa Hareketlilik

16.09.2019 16:22, 3 yıl önce eklendi.
Hareketlilik Haftası etkinlikleri başladı

Haftası kapsamında 16-22 Eylül tarihleri arasında Konya’da çok sayıda etkinlik yapılacak.

Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak, doğayı korumak, hava kirliliğini önlemek amacıyla Avrupa’nın 2 bini aşkın şehriyle eş zamanlı olarak Konya’da da Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında çok sayıda etkinlik gerçekleştiriliyor. Avrupa Birliği Delegasyonu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilen Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında ilk program Selçuklu Trafik Eğitim Parkı’nda öğretmenlere ve emniyet personeline yönelik “Hava Kalitesi” konulu eğitim programı oldu. Eğitime katılan eğitmenler, aldıkları bilgileri öğrencilere aktarmak için çalışmalar yürüttü.

 

Minik öğrenciler hem eğlendi hem öğrendi

Daha sonra yine Selçuklu Trafik Eğitim Parkı’nda ilkokul öğrencilerine yönelik trafik kuralları ve toplu taşıma araçlarının önemi, güvenli yürüyüş ve bisiklete binme ile ilgili atölye çalışmaları ve eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.

 

Anahtar Kelimeler: Harekethaftailçe

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu