Temiz Hava temalı yürüyüş ve bisiklet etkinliği düzenlendi

Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya’da ‘Temiz Hava’ temalı yürüyüş ve bisiklet etkinliği gerçekleştirildi.

20.09.2019 09:29, 2 yıl önce eklendi.
Temiz Hava temalı yürüyüş ve bisiklet etkinliği düzenlendi

Hava kalitesini artırmayı amaçlayan programda, Ankara-Konya şehirler arası bisiklet yolcuğu yapan ekip, İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi önünde protokol tarafından karşılandı. Ardından bisikletçilerle birlikte Mevlana Meydanı’na kadar yürüyüş yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, profesyonel bisikletçilerden oluşan grubun Ankara’dan Konya’ya bisiklet ile gelerek etkinliğe katkı sağladığını söyledi. ‘Temiz hava renkli eller’ etkinliğiyle temiz hava yürüyüş ve bisiklet turu gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altay, “Yarın Avrupa Birliği Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christyan Berger etkinliğe katılarak şehrimizin tarihi mekanlarını ziyaret edecek. Cumartesi ‘Bisikletinle gel’ Dutlu Kır Parkı’nda yapılırken 22 Eylül Pazar günü programlar ‘Arabasız gün’ etkinliğiyle sona ermiş olacak. Avrupa Hareketlilik Haftası'nın bu yıl ki teması ‘Güvenli yürüyüş ve bisiklet’ ve ‘Birlikte yürüyelim' olarak belirlendi. Konyamız bir bisiklet şehri. Coğrafi konum itibariyle bisiklet sürmek için en uygun illerden birisi Konya. Konya’da neredeyse evinde bisiklet bulunmayan kimse yoktur, hatta birçok evde birden fazla bisiklet vardır. Bizler de bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla güvenli bisiklet yolları yapıyoruz” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: Temizhavabisikletkonyatema

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat