Yöntem,Erasmus+ Okullar Arası Değişim programına katıldı

Türkiye Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından yürütülen 2019 Erasmus + Programı

03.12.2019 09:26, 8 ay önce eklendi.
Yöntem,Erasmus+ Okullar Arası Değişim programına katıldı

Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Projeleri kapsamında  Ankara Ümitköyİmamhatip Lisesi’nin  Fen ve Sosyal Bilimler projesini,  Litvanya, Polonya Almanya, İtalya ve Konya’ dan Özel Meram Yöntem Ortaokulu ile birlikte yürüttüler.

Yöntem Eğitim Kurumları  Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkçe Öğretmeni Özgür Pazarcı proje hakkında bilgi vererek, “ Okul olarak birlikte yürürttüğümüz2019 Erasmus + Programı Okullar Arası Değişim Ortaklıkları Projeleri  ‘Wonders of Webless World – Shiny Object Syndrome’isimli projenin amaçlarından birisi; internet bağımlılığının 11-16 yaş arası çocuklarda yarattığı fiziksel ve duygusal değişimlerin bir sonucu olarak bağımlılık ile mücadele de okul, aile ve öğrencilerin bilinçlendirilmesi ve internetin doğru kullanımı ile eğitime entegrasyonunun sağlanmasıdır.   Projesinin diğer bir amacı da Shiny Object Syndrome diye adlandırılan Parıldayan-Parlayan nesneler sendromudur.Eğitim hayatında oldukça önemli kayıplara yol açan bu sendrom için başta AB olmak üzere bir çok ülke önlemini almaya başlamıştır. Proje bu bağlamda da bu alanda atılması gereken adımları ve çalışmaları içerecektir” dedi.

Öğrenci ve Velilere Profesyonel Eğitimler verilecek

Özgüor Pazarcı, proje kapsamında öğrenci ve velilerininde eğitim alacaklarını kaydederek, “Proje kapsamında 2 yıl içerisinde 5 ülkede ve toplamda 7 gün sürecek hem öğrenci hem öğretmen hem de velilere profesyonel eğitimler verilecektir. Ayrıca proje sadece eğitim etkinlikleri ile kalmayacak ayrıca 24 aylık çalışma planı ile yerelde tüm ortaklar farkındalık çalışmaları ve veli eğitimleri ile projeyi etkin bir şekilde yürüteceklerdir. 2 yıl boyunca sürecek olan projemizde ,10 öğretmen ve 24 öğrenci AB ülkelerindeki 120 öğrenci - aileleri ve ortak okullardaki öğretmenler ile birlikte sadece proje amaçları ve etkinlikleri değil, farklı kültürler hakkında farkındalıkları gelişecek, İngilizce yetkinliklerini arttıracaklardır” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Erasmuskonya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat