MHP Konya’dan Elazığ’a destek

Geçtiğimiz Cuma günü Elazığ’da yaşanan 6.8’lik depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor.

28.01.2020 15:02, 3 yıl önce eklendi.
MHP Konya’dan Elazığ’a destek

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığı başlattığı yardım kampanyası ile toplanan malzemeleri bölgeye gönderdi.

MHP Konya İl Başkanlığı Elazığ’da yaşanan depremin ardından yaraları sarmak için harekete geçti. “Gün Birlik Olma Günüdür” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası, Konya MHP camiasından büyük destek gördü. İlçe teşkilatları ve ülkücü kuruluşları harekete geçiren yardım kampanyası ile toplanan yardımlar, deprem bölgesine gönderildi. AFAD yetkilileriyle yapılan istişareler sonucunda depremzedelerin acil ihtiyaç duyduğu ısıtıcı, battaniye, kuru gıda, çocuk bezi, çocuk giysisi üzerine yoğunlaşan MHP İl Başkanlığı, bu doğrultuda toplanan yardımları bölgeye göndererek, yaraların sarılmasına katkı sağlayacak.

MHP HER ZAMAN MİLLETİNİN YANINDA

Düzenlenen kampanyayla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi. Depremle birlikte sadece Elazığ ve Malatya’nın değil tüm Türkiye’nin derinden sarsıldığını belirten Başkan Karaarslan, bundan sonrası için yaraların sarılması noktasında el birliğiyle çalışmak gerektiğini söyledi. Depremin ardından devletin tüm imkanlarının bölgeye seferber olduğunu vurgulayan Başkan Karaarslan, sözlerine şöyle devam etti, “Biz Türk milleti olarak, acımızı, sevincimizi paylaşmak zorundayız. Yaşanan deprem hepimizi derinden üzmüştür. Devletimiz depremin yaşandığı ilk saatler itibariyle bölge insanının yanında yer alarak, ilgili bakanlıklar ve kurumlar düzeyinde çalışmalarına başlamıştır. Ancak sadece devletimiz değil, tüm Türkiye bölge için seferber olmuş, hızlı bir şekilde ülkemizin dört bir yanından yardımlar gönderilmeye başlanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizin acısını paylaşmak, yaralarını sarmak amacıyla Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla bölgeye bir heyet gönderilmiş, orada çeşitli incelemeler yapılmış ve bölge insanının yanında olunmuştur. Biz de MHP Konya İl Başkanlığı olarak, depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya katkı sağlamak için, yardım kampanyası düzenledik. Yaptığımız çağrı büyük destek buldu ve ilçe teşkilatlarımız, kadın kollarımız, üyelerimiz, ülkücü kuruluşlarımız kampanyaya önemli bir destek verdi. Toplanan yardımlar hızlı bir şekilde bölgeye gönderildi. Yardım kampanyasına destek veren tüm teşkilatlarımıza, ülkücü kuruluşlarımıza ve camiamızın değerli üyelerine teşekkür ediyorum.”

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant