Sorgun: Aziz Milletimiz Filistin Ve Kudüs’ün Yanındadır

Ak Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ABD Başkanı Trump’ın Yüzyılın Anlaşması diye açıkladığı

29.01.2020 19:26, 2 ay önce eklendi.
Sorgun: Aziz Milletimiz Filistin Ve Kudüs’ün Yanındadır

Filistin ve Kudüs’ün işgal planına sert tepki gösterdi.

Bunun bir anlaşma değil yıllardır süren İşgalin meşrulaştırılma çalışması olduğunu ifade den Sorgun açıklamasında şu görüşlere yer verdi. “ Her şeyin ötesinde Kudüs  alemiİslam’ın kutsalı ve bizim kırmızı çizgimizdir. Her ne sebeple olursa olsun böyle bir işgal kabul edilemez. Filistin halkı; Siyonist Netenyahu ve Siyonizm kuşatmasındaki Trump ekibince hazırlanan “100 yılın dayatması” ile karşı karşıyadır. Filistin halkının topraklarını, haklarını ve onurlarını bir kısım rüşvetlerle satın almaya çalışıyorlar. Bu adil olmayan, gayri insani, ahlaksız çabalarına da bazı sonradan görme, nevzuhur sözde devletçikleri de ortak ediyorlar.Ama ne Filistin Halkı ne de Filistinli yöneticiler; Arzı Mevud hayallerinin bir aşaması olan bu “yüzyılın dayatması”’na asla itibar etmeyeceklerdir.

Başta İslam Ülkeleri ve halkları olmak üzere, haktan ve adaletten yana olan herkes, bu “100 yılın dayatmasına” karşı Filistin halkının ve Kudüs’ü Şerif’in yanında yer almalıdır. Kimler  bu haksız, hukuksuz ve ahlaksız işgal dayatmasının yanında olur, kimler karşısında olur bunu  göreceğiz. Ancak şu bilinmelidir ki Türkiye ve aziz milletimiz Filistin ve Kudüs’ün yanındadır”

Anahtar Kelimeler: Ahmet SorgunTrumpKudüs

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat