Konya’daki bakkal ve marketlerin çalışma saatlerine düzenleme

11.02.2020 16:44, 2 ay önce eklendi.
Konya’daki bakkal ve marketlerin çalışma saatlerine düzenleme

Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkındaki 6585 Sayılı Kanunun 13’üncü maddesi uyarınca Konya’da faaliyet gösteren 100 m2’nin üzerindeki bakkal ve marketlerin çalışma saatleri yeniden belirlendi.

Konuyla ilgili olarak KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Konya Ticaret İl Müdürü Haşmet Yılmaz, Konya Ticaret Odası Meslek Komitesi Başkanı Murat Çetin ve Konya Bakkallar Odası Başkanı Feridun Göner ortak bir açıklama yaparak işletmelerin açılış ve kapanış saatlerinin yeniden belirlendiğini duyurdu.

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ve Konya Ticaret Odasının talebi doğrultusunda Konya Valiliği’nin 17.02.2020 tarihinden geçerli olmak üzere 100 m2’nin üzerindeki bakkal ve marketlerin çalışma saatlerini yeniden belirlediğini hatırlatan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak şu açıklamayı yaptı:

“6585 sayılı perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında kanunun 13’ncü maddesi gereğince, Konya Valiliğimiz Odalarımızın talepleriyle ilimiz merkezini oluşturan Selçuklu, Meram ve Karatay ilçelerinde 100 m2’nin üzerinde faaliyet gösteren bakkal ve marketlerle sınırlı olmak üzere 17.02.2020 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde çalışma saatlerinde bir düzenlemeye gitmiştir. Buna göre 1 Nisan – 30 Eylül tarihleri arasında (yaz dönemi) 09.00 – 22.00 saatleri, 1 Ekim – 31 Mart tarihleri arasında (kış dönemi) 09.00 – 21.00 saatleri arasında açık kalmalarına, dini bayramlarda arefe gününden 1 hafta öncesi (7 gün önce) ve 31 Aralık gününde bahse konu işyerlerinin kapanış saatinin 24.00 olarak belirlenmesine, dini bayramların 1. ve 2. günü kapalı tutulmasına karar verilmiş olup, karara uymayanlar hakkında 6585 sayılı kanunun 18’nci maddesinin (g) bendine göre işlem yapılacak. Kararın ve çalışma saatlerinin 100 m2’nin üzerinde faaliyet gösteren bakkal ve market işleten esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Bu önemli kararın alınmasından dolayı her daim esnaflarımızın yanında yer alan Konya Valimiz Sayın Cüneyit Orhan Toprak’a tüm esnaf ve sanatkârlarımız ve işletmelerimiz adına teşekkür ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler: Bakkalkonyayenidüzenleme

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat