Yunak Okullarında Deprem Tatbikatı

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle Yunak genelinde tüm okullarda deprem tatbikatları yapılıyor.

05.03.2020 18:38, 3 ay önce eklendi.
Yunak Okullarında Deprem Tatbikatı

Yunak İlçe merkezi ve mahallelerinde bulunan ilkokul, ortaokul ve liselerde gerçekleştirilen tatbikatlarda senaryo gereği öğrencilerin deprem sırasında yapması gerekenler, okullardan tahliyesi ve mahsur kalanların kurtarılması ve toplanma yerlerine ulaşmaları kısa sürede tatbik ediliyor. Tatbikatlar sonunda Sivil Savunma Kulübü Koordinatör Öğretmenleri ve ya okul yöneticileri tarafından öğrencilere depremle ilgili bilgiler veriliyor.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle ilçe genelinde hafta sonuna kadar deprem tatbikatlarının tamamlanacağını, bilinçlendirmenin ise süresiz devam edeceğini belirterek; deprem konusunu ciddiye aldıklarını, bu yüzden de okullarda yapılan tatbikatları bizzat takip ettiğini ifade etti.

İşcan, okul yöneticilerine, öğretmenlere, okulların diğer çalışanlarına ve öğrencilere tatbikatlara gösterdikleri duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler: YUNAKDEPREM

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat