Koca: 'Son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti

Sağlık bakanı koca son rakamları açıkladı

01.04.2020 20:06, 2 ay önce eklendi.
Koca: 'Son 24 saatte 63 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs nedeniyle son 24 saatte 63 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 277’ye yükseldiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarından satır başları;

“İzolasyonu başaramazsak kayıplarımız artacak.”

-"Dünya korona virüse karşı ne başarı göstermişse bu izolasyona borçludur. Asıl silahımızın izolasyon olduğunu söyledik. Temas içinde olmayacağız. Araya mesafe koyacağız, kendimizi izole edeceğiz. İzolasyon konusu her gün daha fazla önem kazanıyor. Mücadele yayılmayı önleme çabasıdır. Bu temel kural uygulanmazsa diğer tedbirler bizi koruyamaz.”

İSTANBUL'DA VAKA SAYISI YÜZDE 60'A YAKIN

-"İstanbul'da vaka sayısı 8 bin 852 yüzde 60'a yakın. İzmir izliyor 853, 712 Ankara, 584 Konya, 410 vaka ile Kocaeli."

-"Toplam 39 ilimizde can kaybımız var. 42 ilimizde hayatını kaybeden vatandaşımız yok. Burada ağırlıklı İstanbul devamında İzmir, Kocaeli, Ankara, Konya, Zonguldak, Trabzon, Adana ve Sakarya şeklinde gidiyor."

-“Herkese bu testin yapılması kendini daha özgür hissetmesine neden olabilir ve rahat davrandığı için birçok kişiye bulaştırabilir.”

-"Sayılarımız artıyor ama vaka içinde ölüm oranımız yüzde 1,58. Birçok ülkeden düşük.”

-“Yaklaşık yüzde 80'i 60 yaş üstü. Yoğun bakımda olanların yüzde 75'i 60 yaşın üzerinde, risk grubu kronik hastalığı olan hasta grubu hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yüzde 68.8 tansiyon hastası olan. Yoğun bakımda olanların yüzde 63.3'ü tansiyon hastası olduğunu görüyoruz. Özellikle gördüğünüz gibi hayatını kaybedenlerin yüzde 80'i 60 yaş üstü. O nedenle şu dönemde kronik hastalığı olan ve de 60 yaş üstü her vatandaşımızın daha riskli olduğunu görüyoruz.”

-"(Umreden dönenler) Herhangi bir bulgusu olmayanların test yapıldığında pozitif olduğunu gördük

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat