GEMBOS Yolu Projesinde Verilen Sözler Tutulmadı

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 2020 yılında tamamlanacağı

11.05.2020 12:37, 2 ay önce eklendi.
GEMBOS Yolu Projesinde Verilen Sözler Tutulmadı

söylenen Gembos Yolu Projesi için Ulaştırma ve Alt Bakanlığına verdiği soru önergesi cevaplandırıldı. BakanlığınYokuş’un sorusuna verdiği cevaba göre verilen sözlerin tutulmadığı görülmektedir.

Yokuş, “Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığına Gembos Yolu Projesinin, Konya ilimiz ile Antalya ilimizin yollarını birbirine bağlayarak, vatandaşlarımıza ulaşım, zaman ve ekonomik olarak büyük kolaylıklar sağlayacağını belirterek, projenin tamamlanacağı tarihi ve 2020 yılı bütçesinden ayrılan payı sormuştum.”

“Cumhurbaşkanımız da 27.01. 2019 tarihinde Antalya’da katılmış olduğu toplu açılış töreninde, Gembos Yolu Projesinin 2020 yılında tamamlanacağı müjdesini vermişti. Ancak verdiğim soru önergesine gelen cevaptan da anlaşılacağı üzere “Yolun 63 km’lik bölümü için 03.02.2020 tarihinde proje çalışmaları başlatılmıştır” denilmektedir.

“Bakanlık tarafıma verdiği cevapta henüz proje çalışmaları ve ihale hazırlıklarında olduğunu ifade ederken, verilen sözlerin bir kez daha tutulmadığını görmekteyiz. Gembos Yolunun 2020 yılında tamamlanması hayal oldu. Gembos yolunun tamamlanması başka baharlara kaldı.”

 

Anahtar Kelimeler: GenbosYolSözKonyaAntalya

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat