CHP’den, Altı Nokta Körler Derneğine ziyaret

Engelliler haftası nedeniyle CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, beraberinde il yönetim kurulu

15.05.2020 13:06, 2 ay önce eklendi.
CHP’den, Altı Nokta Körler Derneğine ziyaret

üyeleri birlikte Altı Nokta Körler Derneği Konya Şubesini ziyaret ederek, engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya ve sorunlarının çözümü içinde ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini söyledi.  

Altı Nokta Körler Derneği Konya Şube Başkanı Mehmet Ali Şahin CHP’nin ziyaretinden memnun olduklarını dile getirerek, “Derneğimiz kamu yararına çalışan bir dernek olup, 150 üyemiz vardır. Üyelerimizin eğitimine yönelik Bilgisayar ve bileyir alfabesi kursları düzenliyoruz. Bu kurslar sayesinde üyelerimiz okumayı öğreniyorlar. Derneğimize gelir amaçlı oyuncak bebek ve maske üretimi yapıyoruz. Özellikle maske ihtiyacı olanların taleplerini karşılayabiliriz. Şehrimizin yöneticilerinden ve kurumlarından talebimiz, bizleri yardımcı olması ve destek vermesidir. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Engelli Kardeşlerimiz Eşit Şartlara Kavuşturulmalıdır

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş engelli kardeşlerimizin eşit şartlara kavuşturulması gerektiğini belirterek, “ Sizlerin sorunları hakkında bilgi almak için ziyaretinize geldik. Engelli kardeşlerimizle aramızdaki tüm engelleri kaldırarak, engelsiz bir Türkiye’yi birlikte oluşturabiliriz. Engelsiz bir Türkiye mümkündür. Evrensel standartlarda eşit yurttaşlık ilkesiyle bir sistem kurularak engelli kardeşlerimiz haklarına kavuşturulur. CHP olarak bunun için elimizden geleni yapmaktayız. Sosyal Hukuk Devleti anlayışında bütün vatandaşlarımızla birlikte engelli kardeşlerimizde eşit olarak anayasal haklara sahiptir. Engellilere acıyarak bir şeyler verildiği bir ülke olmak istemiyoruz.  Eşit yurttaşlık ilkesi doğrultusunda bütün engelli kardeşlerimiz eşit haklara sahip olunması gerçekleştirilmelidir. Biz bu anlamda elimizden katkıyı vermeye devam edeceğiz. CHP iktidarında sosyal hukuk devleti anlayışıyla hareket ederek, bütün engelli kardeşlerimizin eşit haklarından yararlanması sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat