AKP, Memurları Ve Taşeron İşçileri Sendikalaştırıyor

CHP Konya İl Başkan Yardımcısı Musa Gökçe, CHP Genel Merkez Emek Bürosu Koordinasyon Kurulu Üyesi Tayfun Şahin’le birlikte “Emek Büroları ve İşçi Sorunları” konusunda il binasında düzenlediği basın toplantısında, AKP’nin memurların da iş güvence hakkını kaldırmak için çalışmalar yaptığını, taşeron işçileri de sendikalaşma hakkından da yoksun bıraktığını söyledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
AKP, Memurları Ve Taşeron İşçileri Sendikalaştırıyor
CHP Konya İl Başkan Yardımcısı Musa Gökçe, emekçilerle ve çalışanlarla CHP ’nin işbirliğini artırmak için genel merkez tarafından Emek Büroları kurulduğunu belirterek,
“Bugün DİSK ’in 46. Kuruluş yıldönümünü kutlarken,46 yıl boyunca emeğin yanında olan DİSK ’in çalışmalarına başarılar dileriz. CHP olarak yanlarında olduğumuzu belirtiriz.
Genel merkezimizin başlattığı çalışmalar doğrultusunda ilimizde Emek Bürosunu kurduk. Emek Bürolarının amacı; sendikalı, sendikasız işçi, memur, işsiz, emekli ile CHP arasında bağ kurmak, CHP çalışmalarını Emekçilere iletmek, birlikte çalışmak ve çalışma yaşamından kaynaklanan sorunların çözümünde ortak çalışma yapmaktır. AKP ’nin uyguladığı patronların yanında olan politikaları Emek Bürolarının kurulmasını, emekçilerin örgütlenmesini zorunlu hale getirmiştir. Örgütsüz toplum köle toplumdur. En yakın örneği; Yurtiçi Kargo çalışanlarının Konya ’da sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkarılmalarıdır. Maden ocaklarında, barajlarda, tersanelerde, limanlarda, sanayilerde sendikasız ve sosyal güvencesiz insanlarla birlikte çocuk yaşta işçiler de çalıştırılmaktadır. İşyerlerinde meydana gelen iş kazalarında da mağdur olan yeni sendikasız ve sosyal güvenceden yoksun çalışanlar oluyor. Açlık sınırının 1400 TL olduğu ülkemizde, asgari ücret 773 liradır. Ülkemizde alın teriyle kurulan fabrikalarımız, tersanelerimiz, santrallerimiz, madenlerimiz ve bankalarımız yabancılara ve yandaşlara haraç mezat satılmıştır” dedi.
Memur ve Taşeron İşçiler Sendikal Haklardan Yoksunlaştırılıyor
Musa Gökçe, AKP ’nin memurlarla birlikte taşeron işçileri sendikal haklardan yoksunlaştırdığına dikkat çekerken, “AKP şimdi memurların da iş güvence hakkını kaldırmak için çalışmalara başlamıştır. Ülkemizde insanca yaşama ve çalışma koşulları dışında tutulan taşeron işçileri; sendikalaşma hakkından da yoksun bırakılıyor. Ülkemiz için utanç verici olan taşeron işçilik uygulaması en kısa zamanda kaldırılmalıdır. CHP emeğe dayanan kitle partisidir. CHP iktidarında; Taşeron işçiliğine son verecek, belediyelerde ve devlet kurumlarında sendikalı kadrolu işçi olarak çalışacaklar. Emeklilere, Emekçilere sosyal hakları verilecek gelir düzeyleri arttırılacak, insanca yaşama şartları sağlanacaktır. CHP İktidarında çalışma güvenliği sağlanacak emeğin onuru korunacaktır” şeklinde konuştu.
Emek Bürosu CHP ’nin Önem Verdiği Bir Projedir
CHP Genel Merkez Emek Bürosu Koordinasyon Kurulu Üyesi Tayfun Şahin ’de, Emek Bürosunun CHP ’nin önem verdiği bir proje olduğunu ifade ederek, “Emek Bürosu partimizin çok önem verdiği bir projedir. Her ilde bir büro açıyoruz. Bu büroların sayısı 30 ’za yükseldi. Ülkemizdeki örgütlü toplum yapısıyla partimizi buluşturmak amacındayız. Sendikalar, Sivil Toplum Örgütleri, odalar vb. kurumlarımızın sorunlarını meclise taşıyıp, çözümü noktasında katkı yapmak istiyoruz. Projemize güveniyoruz. Tüm yalnızlaşmış insanlarımızın CHP evidir.”
CHP İl Başkan Yardımcısı Musa Gökçe ve CHP Genel Merkez Emek Bürosu Koordinasyon Kurulu Üyesi Tayfun Şahin ’in birlikte düzenlediği basın toplantısına DİSK Konya temsilcileri de katılarak destek verdi.

Anahtar Kelimeler: AKPMemurTaşeron İşçileri

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu