Hasret Sona Erdi

Covid-19 nedeniyle vatandaşların sağlıklarını tehlikeye atmamak amacıyla camilerde ibadet yapılması hususunda

29.05.2020 23:00, 4 ay önce eklendi.
Hasret Sona Erdi

kısıtlamalar getirilmişti. Normalleşme dönemine girilmesiyle ve ülkede uygulanan pek çok yasağın belirli tedbirler dahilinde normale dönmesiyle, gözler bu kez özlenen Cuma namazlarına çevrildi.

Konya valiliği tarafından,  merkez ve ilçelerinde Cuma namazının kılınması için sosyal mesafe kuralına uygun olabilecek konumda olan meydanlarda , tek kullanımlık maske ve seccade kullanılması, sosyal mesafe kuralına uyulması şartıyla ibadet yapılmasına izin verildi.

Çumra Belediye Başkanı Halit OFLAZ’ın talimatıyla belediye ekipleri, valilik tarafından belirlenen noktaları vatandaşların sağlıklı bir şekilde ibadet yapabilmeleri için büyük bir titizlikle dezenfekte etti. Halkın huzurlu bir namaz eda edebilmesi için günlerce süren hummalı dezenfekte çalışmalarının ardından belediye ekipleri, namaz kılınacak alanları vatandaşların arasında en az 1,5 metre olmak şartıyla işaretleyerek, sosyal mesafe kuralına uygun hale getirdi.

ÇUMRA’DA MEYDANLAR HUZURA BÜRÜNDÜ

Çumra Belediye Başkanı Sayın Halit Oflaz ve Konya Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Daire Başkanı Sayın Cüneyt Durmuşcan GEDİK , Konya Büyüksehir Belediyesi tarafından gönderilen tek kullanımlık maske ve seccadeleri, Cuma namazı öncesinde ibadete gelen vatandaşlara dağıttı.

Belirlenen şartlar dahilinde düzenlenen mekanlarda vatandaşlar, uzun bir süre sonra özlenen Cuma namazına kavuştu.

NAMAZ SONRASI BAŞKAN OFLAZ’DAN TEŞEKKÜR MESAJI

Çumra Beledye Başkanı Sayın Halit Oflaz, kılınan Cuma namazı sonrasında ‘’Hemşerilerimizin sağlıklı bir ortamda ibadetlerini yapabilmeleri için sağladığı tek kullanımlık seccaade ve maske desteğinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim ALTAY ve Büyükşehir Belediye Başkanını temsilen gelerek bizlere destekte bulunan Konya Büyükşehir Emlak Yönetimi Daire Başkanı Sayın Cüneyt Durmuşcan GEDİK’e  hemşerilerim adına çok teşekkür ediyorum ‘ sözleriyle teşekkür dileklerini iletti.

 

Anahtar Kelimeler: HasretÇummrakonyacumanamaz

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat