Öbektaş Yine İlk Sıralarda

Orköy 8. Bölge Kapsamında Arıcılık Projesinden Yararlanan İlk 4 Köy Arasında Yer Alan Öbektaş'ta, Hibe Projeden Yararlanacaklar İçin Kura Çe

21.06.2020 10:09, 5 ay önce eklendi.
Öbektaş Yine İlk Sıralarda

Emirgazi ilçesine bağlı Öbektaş Mahallesi Muhtarı Özlem Çelik’in uzun süredir üzerinde uğraş verdiği arıcılık projesi hayata geçti. Proje, Öbektaş mahallesi tarihinde bir ilk olmasının yanısıra, Öbektaş Mahallesinin, ORKÖY 8. Bölgesinde projeden yararlanan ilk 4 köy arasında yer alması açısından da önem taşıyor.

Tamamı hibe olan ve 8 haneye 10’ar tane arılı kovan projesine Öbektaş Mahallesi’nden başvuran 19 kişi arasında, Bakanlık yetkililerinin de katıldığı programla kura çekimi yapıldı. Öbektaş Mahallesi’nde gerçekleşen kura sonucunda, belirlenen 8 kişiye kovanları, pazartesi günü teslim edilecek.

Projenin, Dünya Bankası Küresel çevre fonu kaynaklı, ÇEM Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Fonu tarafından yürütülen, sürdürülebilir arazi yönetimi ve iklim dostu tarım uygulamaları projesi kapsamında olduğunu belirten Öbektaş Mahallesi Muhtarı Özlem Çelik, uzun süredir uğraş verdiği projeden yararlanan mahalleler arasında Öbektaş Mahallesinin de yer almasının hem kendisini hem de mahalle halkını sevindirdiğini söyledi.

Proje kapsamında çekilen kura da belirlenen hak sahiplerinin isimleri ise şu şekilde:

1-) YILMAZ ÇETİNER

2-) CEVAT ALAN

3-) HÜSEYİN YILMAZ

4-) ŞEVKİ GÜNEY

5-) CUMA ÇETİNER

6-) SALİH OĞUL

7-) AŞIR GÜNEY

8- ) İ. ÖMER TEZCAN

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat