Kara’dan E-Kpss Hakkında Bakana Soru

Engelli Kamu Personellerihakkındaki soru önergesini meclis gündemine taşıyan MHP Konya

28.08.2020 14:03, 2 yıl önce eklendi.
Kara’dan E-Kpss Hakkında Bakana Soru

Milletvekili Esin Kara, “Doğuştan veya sonradan; bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yetenekleri bakımından engel oranının yüzde kırk veya üzerinde ve çalışabilir durumda olduğunu mevzuat hükümlerine göre alınacak sağlık kurulu raporu ile belgeleyen vatandaşlarımız ÖSYM tarafından gerçekleştirilen E-KPSS sonrasında kamu kurumları tarafından açıklanan şartları yerine getirmeleri neticesinde kamu kurumlarında göreve başlamaktadır.

E-KPSS ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engelli bireylere uygulanmaktadır. Kontenjan sayıları yıl içerisinde açıklanmakta ve atamalar gerçekleştirilmektedir.” dedi.

PERSONEL ALIMI YAPILACAK MI ?

Kara Aile, Çalışma ve Sosyal HizmetlerBakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’aşu soruları sordu; “2018 E-KPSS ortaöğretim alanında sınava girip kamu kurumlarına atanan engelli personel sayısı kaçtır?2018 E-KPSS ön lisans ve lisans alanlarında sınava girip kamu kurumlarına atanan engelli personel sayısı kaçtır?Kamu kurumlarında istihdam edilmesi gereken toplam engelli personel sayısı kaçtır? Bu personel kadrolarında boşluk yaşanmakta mıdır?KİT’lerde istihdam edilmesi gereken toplam engelli personel sayısı kaçtır? Bu personel kadrolarında boşluk yaşanmakta mıdır?2020 E-KPSS öncesinde engelli personel alımı yapılması planlanmakta mıdır?

Anahtar Kelimeler: Esin KaraMHPOSYM

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu