Vatandaşların gözüyle Dijital Gösterim Merkezi

İletişim Başkanlığı tarafından aralarında Konya’nın da bulunduğu 7 ilde kurulan

11.09.2020 12:20, 2 ay önce eklendi.
Vatandaşların gözüyle Dijital Gösterim Merkezi

Dijital Gösterim Merkezini ziyaret eden vatandaşlar duygu ve düşüncelerini paylaştı.


İletişim Başkanlığı tarafından aralarında Konya’nın da bulunduğu, Diyarbakır, Bursa, Çanakkale, Samsun, Kayseri ve Antalya’da açılan Dijital Gösterim Merkezlerinde, ileri teknoloji ürünleri kullanılarak, 360 derece 3D, 3D video haritalama ve hologram gösterimi ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Her ay farklı içeriklerin sunulduğu Merkezde, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’nci yıldönümü dolayısıyla hazırlanan görseller ile 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve Türkiye’nin 2023 hedeflerinin anlatıldığı gösterimler yer alıyor.


Kılıçarslan Şehir Meydanı’na kurulan Dijital Gösterim Merkezi, pandemi tedbirleri kapsamında en fazla 5-10’arlı gruplar halinde ziyaret edilebiliyor. Merkez, hafta içi ve hafta sonu, 12:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet veriyor. Konya ve Konya dışından gelerek Dijital Gösterim Merkezini ziyaret eden farklı meslek gruplarından vatandaş ve öğrencilerin ziyaret sonrasında yapmış oldukları değerlendirmeleri ise şöyle;


Atilla Arıcan (50) Yatırım Danışmanı ve Kimya Mühendisi / İzmir

“Girişte dezenfektan yapılması, ateş ölçümü ve havadar bir alanda gösterim yapılması pandemi tedbirleri açısından gayet uygun. 360 derecelik alandaki ambiyans çok güzel. Ayasofya hologram Show alanı çok etkileyici. Son ekranda ise; Cumhurbaşkanlığının yaptığı vizyon projeleri vardı. Bunların halka duyurulması açısından güzel düşünülmüş. Ayrıca böyle bir projenin kent meydanında olması halkın ulaşabilmesi açısından da gayet iyi. İzmir’den geliyorum, çok gezen birisiyim ve bu projeyi ilk kez Konya’da gördüm.”


Yalçın Aksu (33) Esnaf / Malatya

“Girişten çıkışa kadar korona tedbirlerine gayet uygun, biz çok beğendik. Malatya’dan geliyoruz orada böyle bir gösterim alanı yok. Böyle projelerin devamını bekliyoruz. Burayı televizyondan gördük de geldik. İyi ki de gelmişiz, çok beğendik, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Furkan Kırman (21) Bankacılık ve Finans Öğrencisi / Konya

“Konya’nın Ereğli İlçesinden geliyorum. Merak ettiğim için girdim. Gezerken gördüm. İlgimi çekti, girmek istedim. Salgın koşullarına gayet uygun. En çok ilgimi çeken hologram gösterimi oldu. Hologram çeşitleri daha fazla olabilir. Birkaç hologram gösterisini aynı anda izlemek isteriz.

Volkan Fatih Erdem (21) Radyoloji Teknisyeni / Konya

“Pandemi konusunda herhangi bir sıkıntı yok. Girerken dezenfektan ve ateş ölçümü yapıldı. Videolar güzel; animasyonlara ilave anlatımda olsa daha güzel olur. Ayasofya hologram Show’u çok güzel olmuş. Vizyon projeleri kısmında ise gelişen ve yapılan fabrikalarımız hakkında bilgi verilmesi daha iyi olur.

 

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat