Yunak’ta Artan Koronavirüs Vakaları Sonrasında Denetimler Sıklaştı

Konya'nın Yunak ilçesinde İçişleri Bakanlığı genelgesine göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetimler gerçekleştir

11.09.2020 12:23, 2 ay önce eklendi.
Yunak’ta Artan Koronavirüs Vakaları Sonrasında Denetimler Sıklaştı

”Kaymakam Osman Sak Kovid-19 Denetimine Katıldı “

Yurt genelinde gerçekleştirilen kapsamlı koronavirüs denetimlerine Yunak’ta Yunak Kaymakam Vekili Osman Sak, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Erşan , İlçe Nüfus Müdürü Ali Rıza Özbilgin , Mal Müdürü Tunay Işın , İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve İlçe Emniyet Amir Vekili Durmuş Örkcü ,Yunak TSM Müdür Vekili Ferit Uysal da  katıldı. Maske takmayan vatandaşları tek tek uyaran Sak  ve Erşan , esnaflara da hem kendileri hem sevdikleri için maske, mesafe ve temizlik uyarısını yinelediler.

Yunak Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri denetimlerini ilçenin tamamında geniş kapsamlı olarak gerçekleştirirken, Kaymakam Sak , Başkan Yardımcısı Erşan ve İlçe Emniyet Amir Vekili Örkcü denetimlerde maske dağıtımı da yaparak  virüse karşı bir kez daha uyardılar. Maske takmayan vatandaşlardan maskelerini kurallara uygun bir biçimde takmalarını isteyen Kaymakam Osman Sak, ziyaret ettikleri esnaflardan da hem kendi hem de vatandaşların sağlıkları için maske, mesafe ve temizlik kurallarına azami ölçüde riayet etmelerini istediler.

 İçinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde maske, mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra tüm işyerleri ve tüm yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulmasının hayati önem taşıdığına vurgu yapan Yunak Kaymakam Vekili Osman Sak , "İnsanımızın hizmetinde olmak üzere buradayız.

Kamu güvenliğinin, kamu düzeninin önemli esaslarından birisi de genel sağlığın korunmasıdır. Özellikle salgın hastalıklar birinci derecede kamu düzenini, kamu güvenliğini etkileyen hususlar.Bu durumu vatandaşlarımıza yeniden ve bir kez daha hatırlatmak üzere denetimlere bizzat iştirak ettik “ dedi.

 

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat