Türkiye’nin İkinci Mobil Destek Aracı Emirgazi’de

Emirgazi Belediye Başkanlığının, Emirgazi Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe Ettiği EBA Mobil Destek

14.09.2020 13:04, 1 ay önce eklendi.
Türkiye’nin İkinci Mobil Destek Aracı Emirgazi’de

Aracı, Konya’da İlk, Türkiye’de ise ikinci olma özelliğini taşıyor.

Uzaktan eğitim sürecinde teknolojik imkânı kısıtlı olan öğrencilerin uzaktan eğitim derslerine katılmalarını sağlamak amacı ile Emirgazi Belediyesi tarafından Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne hibe edilen EBA Mobil destek aracı, internet bağlantı imkanı olmana Emirgazi’ye bağlı kırsal mahallelerde öğrencilerin uzaktan eğitime katılmalarını sağlıyor.

Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sultan Ahmet Kaymak, EBA Mobil Destek Aracının Türkiye’de ikinci, Konya’da ise ilk olduğunu belirtti ve EBA Mobil Destek Aracının öğrencilerin eğitimlerine büyük katkı sağladığını söyledi.

EBA Mobil Destek aracını ziyaret eden Emirgazi Belediye Başkanı Nurişen Koçak ise, ziyaret esnasında yaptığı değerlendirmede, “Emirgazi’de eğitime her zaman katkıda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Pandemi sürecinde de öğrencilerimizin eğitimlerinde aksama yaşamaması için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmelerde mobil hizmet aracımızı hizmete soktuk” dedi.

EBA Mobil Destek Aracı’nın Konya’da ilk, Türkiye’de ise ikinci olduğuna da değinen Başkan Nurişen Koçak, “Emirgazi için üretken projeler ortaya koymaya devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat