İşcan'dan İlköğretim Haftası Mesajı

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının başlaması ve İlköğretim Haftası vesilesiyle bir mesaj yayımlad

15.09.2020 10:29, 1 ay önce eklendi.
İşcan'dan İlköğretim Haftası Mesajı

İşcan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada; ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın bir kısmı okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken velilerimiz de çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır.

Biliyoruz ki; ülke olarak, eğitim camiası olarak zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah okullarımız sadece okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimizle değil,  en kısa sürede topyekün tüm öğrencilerimizle bir arada oluruz.

Malumdur ki,  milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak, müreffeh milletler arasında yer almasını sağlamak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen, sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Bu kapsamda son yıllarda gerçekleştirilen yenilikler ile eğitim sistemimiz daha modern bir yapıya kavuşturulmuştur.

Değerli Öğretmenlerimiz;

Eğitim sistemimizdeki ilerlemeye paralel olarak eğitim-öğretimin kalitesini artırmak adına fedakarca çalışacağınıza güvenimiz tamdır. Hiç şüphesiz yeni nesil sizlerin elinde şekillenecek, geleceğimizin teminatı gençlerimiz sizlerin eseriniz olacaktır.

Değerli anne-babalar;

“Eğitim ailede başlar” sözünün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız.

Bu düşüncelerle; 2020–2021 Eğitim Öğretim Yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle 14-18 Eylül “İlköğretim Haftası”nı kutluyor, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.”

Anahtar Kelimeler:

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat