Tatlıses davasında şok gelişme

Sanatçı İbrahim Tatlıses’in uğradığı saldırıya ilişkin davada örgüt ile şifreli haberleşmeleri olduğunu söyleyen sanık Nihat Şimşek, görüşmelerinde suç içerikli herhangi bir şey olmadığını iddia etti.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Tatlıses davasında şok gelişme
Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ’in 14 Mart 2011 tarihinde uğradığı silahlı saldırıya ilişkin davada sanıklara mütalaaya karşın savunmalarını yapıyor. İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi ’nde görülen duruşmada, Abdullah Uçmak ’ın da aralarında bulunduğu 7 tutuklu sanık ile bazı tutuksuz sanıklar hazır bulundu. Duruşmanın başlamasının ardından mahkeme başkanı, mütalaa verildiğini hatırlatarak taraflardan savunmalarını istedi. Söz alan müşteki Tatlıses ’in avukatı Ahmet Küçük, sanık Uçmak ’ın olaydan pişmanlık duymadığını, tehdit içerikli ifadeler kullandığını belirterek, tahrik indirimi yapılmamasını istedi.

Daha sonra söz alan sanık Uçmak ise, olayın üzerine yıkılmaya çalışıldığını iddia etti. Olayla hiçbir ilgisi bulunmadığını ileri süren Uçmak, “Gerçek suçlular dışarıda. Avukat pişman olmadığımı söylüyor. İşlemediğim suçtan neden pişman oluyum. İbrahim Tatlıses ’in ifadelerinde de yer alıyor. ‘2004 yılında cezaevinden çıktıktan sonra ne aradı ne sordu ’ diyor” dedi.

Sanık Nihat Şimşek ise, terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğunu kabul etti. Kuzey Irak ’a 4-5 kez gittiğini söyleyen Şimşek, “Çalışmak amacıyla gittim. Evet orada örgüt üyeleri ile ilişki kurdum. Ama benim gidiş amacım ekonomikti” diye konuştu.

Kendilerine komplo kurulduğunu ileri süren Şimşek, “O dönemde genel seçim vardı. İbrahim Tatlıses de adaylık başvurusu yapmıştı. Urfa ’daki oyları AK Parti ’ye kaydırmak için ucuz bir komplo kuruldu” dedi.

Şifreli haberleşme yaptığının iddia edildiğini hatırlatan Şimşek, “Örgüt ile şifreli haberleşmelerim oldu ama bunların hiçbirinde suç içerikli bir şey yoktur. Ayrıca Kuzey Irak ’ta 40 derecede çalışarak biriktirdiğim 300 dolara polis el koydu. Paramı istiyorum” ifadelerini kullandı.

Duruşmada sanıkların ardından söz alan avukatlar, müvekkillerinin tahliyesini ve beratini istedi. Duruşmaya öğlen arası için ara verildi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant