Büyük Türkiye’nin Mimarı Öğretmenlerdir

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla

23.11.2020 10:21, 2 yıl önce eklendi.
Büyük Türkiye’nin Mimarı Öğretmenlerdir

bir mesaj yayımlayarak, öğretmensiz bir toplum canlılık emarelerini kaybedeceğini söyledi.

 

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, öğretmenlerin; öğrenenle öğretileni buluşturan, öğrenenle öğretilmesi gerekeni kavuşturan vatansever, akıl, görgü ve sorumluluk sahibi kişiler olduğunu belirterek şunları ifade etti:

“Öğretmensiz bir toplum ruhen, fikren, ahlaken ve vicdanen zayıf düşecek, ilerleyemeyecek, bu yüzden canlılık emarelerini kaybedecektir. Eğitime ve eğitimcilere yapılan yatırım, geleceğe, gelişmeye, sağlıklı topluma yatırımdır.  Bu bilinçle, toplumumuzda öğretmenlik mesleği çok sevilmiş ve adeta kutsanmıştır. ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ anlayışını içselleştirmiş bir millet, eğitimi de öğretmenlerini de baş tacı etmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.’ demiştir. Sahte kurtarıcıların hâkim olduğu, dogmaların sözünün geçtiği, ilmin ve irfanın dışlandığı bir millet hayatından istikrar beklemek, denge ve düzen görmek boşuna bir gayret olacaktır. Öğretmenlerimiz, doğrunun, doğruluğun ve toplumsal gelişmenin refakatçileridir. Kendini bilen varlığını; varlığını bilen ise yurdunu bilir. Ülkesini ve ülküsünü bilen milli ve tarihi görevlerini idrak ve ifade eder. Birbirine eklemlenmiş bu süreçlerin ana dinamiği ve dimağı öğretmenlerdir. Milli birlik ve kardeşliğimizin taşıyıcı unsurlarından biri de öğretmenlerimizdir.

Şurası tartışmasız bir gerçektir ki; yüksek idealleri kafasında taşıyan, belirlediği kutlu hedeflere ulaşmak için çok mücadele veren bir yönetim anlayışının her şeyden önce geleceğin mimarı öğretmenlerini memnun ve mutlu etmesi lazımdır. Bu keyfilikten ziyade bir zorunluluk, tercihten daha çok seçeneksiz bir husustur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, öğretmenlerimizin beklentilerinin karşılanması ve çağrılarının cevapsız bırakılmaması gerektiği inancıyla Cumhur İttifakı çerçevesinde var gücümüzle çalışmaktayız.

Türkiye’nin gündemini ve geleceğini niyeti ve istikameti belli hain güruhun çıkışları değil, büyük ve güçlü Türkiye’nin asil evlatları belirleyecektir. Bizler, hikayeleri bölücülerin paçavra kitaplarından değil; Ertuğrul Dursun Önkuzu’dan, Kemal Durmazpınar’dan, Şenay Aybüke Yalçın’dan, Necmettin Bozkurt’tan,  Fırat Yılmaz Çakıroğlu’ndan, vatanı için görev yaparken kalleşçe şehit edilen asil öğretmenlerimizin aziz hatıralarından dinleriz. Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye'si öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecek ve geleceğimiz her zamankinden daha aydınlık olacaktır.

Bu anlamlı ve güzel günde, Türkiye’mizin her köşesinde azim ve sabırla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Ebediyete irtihal edenlerle beraber, terör saldırılarında şehit olan öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Görevlerini yapmış olmanın huzuruyla emeklilik günlerini geçiren öğretmenlerimize uzun ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum. Cumhuriyetimizin bilgili, irfanlı, vatansever, fedakar öğretmenleri her zaman aklımızda ve kalbimizdedir.”

Anahtar Kelimeler: Remzi Karaslankonymhp

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu