Kaymakam Fatih Kurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Yunak Kaymakamı Fatih Kurt ,3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

03.12.2020 09:59, 2 yıl önce eklendi.
Kaymakam Fatih Kurt’tan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Kaymakam Kurt  mesajında, “Asıl engellilik, incinebilir gruplara karşı sergilenen duyarsızlık hali ve düşüncedeki engellerdir” dedi.

Yunak Kaymakamı Fatih Kurt , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Fatih Kurt, yayımladığı yazılı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın arttırılması açısından anlamlı bir tarihtir. Engellilerimizin karşılaştıkları sorunların çözülmesi, çağdaş bir toplumda, ayrım yapılmadan, hak ve özgürlüklerden herkesle eşit oranda yararlanması, kültür, sanat ve spor alanlarında ve toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun diğer kesimlerinin ortak görevidir. Bu kapsamda engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem vermeliyiz”

“EN BÜYÜK ENGEL EMPATİ YAPAMAMAK”

En büyük engelin empati yapmamak olduğunu ifade eden Kurt, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Engellilerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri amacıyla, Devletimizin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve gönüllü vatandaşlarımızın gösterdiği özverili çabalar, geleceğe ilişkin umudumuzu artırmaktadır. En büyük engel, empati yapmamaktır. Sorumluluk taşıyan her vatandaş engellilerimizi sevgi ve anlayışla kucaklamalı ve onların sorunlarına ilgiyle yaklaşmalıdır. Vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlendirilmesi önemli bir zorunluluktur. Engelli vatandaşlarımızın meselelerine kalıcı ve köklü çözümler üretme yolunda kat ettiğimiz mesafelerin daha da güçlenmesi temenni ediyorum. Asıl engellilik, incinebilir gruplara karşı sergilenen duyarsızlık hali ve düşüncedeki engellerdir. Bu duygu ve düşüncelerle herkesi engelli vatandaşlarımızın haklarına riayet etmeye davet ediyor, bu güzide insanlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir hayat dileyerek,    3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” Yunak Kaymakamı Fatih Kurt , 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Kurt  mesajında, “Asıl engellilik, incinebilir gruplara karşı sergilenen duyarsızlık hali ve düşüncedeki engellerdir” dedi.

Anahtar Kelimeler: yUNAKKONYAKAYMAKAMENGELLİLER

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu