Gerçeği Aratmadı

Konya`da yapılan kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Gerçeği Aratmadı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Sivil Savunma İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerinin katıldığı tatbikatta temsili olarak yanan bir binada mahsur kalan bir kişi kurtarıldı. Çatıya çıkarak mahsur kalan kişiyi canlandıran itfaiye eri, heyecanıyla dikkat çekti. Yangın ihbarını alır almaz olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederken merdivenle çatıya çıkarak mahsur kalan kişiyi aşağıya indirdi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan kişi daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Yangın tatbikatının ardından bu kez çöken bir evin altında mahsur kalanları kurtarma tatbikatı yapıldı. Sivil Savunma ekiplerinin olay yerine gelmesiyle başlayan tatbikatta dinleme yapıldı. Göçük altındakilerin yer tespitinin ardından delici aletlerle beton delinerek mahsur kalanlar çıkarıldı.

2 katlı binanın üst katında mahsur kalan bir yaralı ise sedyeye bağlanarak çatıdan aşağı iplerle sarkıtıldı. Çevredeki vatandaşların da merakla izlediği tatbikat sorunsuz tamamlandı.

Yaklaşık 45 kişinin katıldığı tatbikatın belirli aralıklarla tekrarlanacağı bildirdi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant