Ereğli ilçesine bağlı Sarıtopallı Kavga

Ereğli ilçesine bağlı Sarıtopallı Mahallesinde 3 yıldır hazine arazisini ekerek tarım yapan köylüler aynı arazide bu yıl da

16.01.2021 18:53, 2 ay önce eklendi.
Ereğli ilçesine bağlı Sarıtopallı Kavga

tarım yapmak isteyince jandarma engeline takıldılar. Mahallede onlarca ailenin, sözkonusu arazide tarım yaparak geçimini sağladığını söyleyen mahalle halkı, ekim yaptıkları esnada jandarma engeli ile karşılaştılar ve bölgeye takviye ekipler sevk edildi.

Ereğli ilçesine yeni yapılan cezaevi ile Sarıtopallı Mahallesi arasında bulunan hazineye ait arazide 3 yıldır ekim yaparak geçimlerini sağlayan mahalle halkı, aynı arazide bu yıl da ekim yapmak istediler ve bugün eklim yaptıkları esnada jandarma engeli ile karşılaştılar. Ekim yaptıkları esnada jandarmanın gelerek, jandarmanın, kendilerinden araziyi terk etmelerini istediklerini iddia eden mahalle halkı, ekim yapmakta ısrar edince bölgeye takviye ekip gönderildi.

Mahalle halkı, yıllardır bu arazide tarım yaparak geçimlerini sağladıklarını söylediler ve bu yıl da ekim yaptıklarını, ekim yapılan araziyi terk etmeyeceklerini söylediler. Sarıtopallı Mahallesi halkının geçim kaynakları arasında yer alan arazinin betonlaştırılacağını da iddia eden mahalle sakinleri, tarım arazilerinin betonlaşmasına müsaade etmeyeceklerini söylediler ve konuyu tüm yetkili mercilere taşıyacakların belirttiler.

Anahtar Kelimeler: KavgaEreğli

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat