Başkan Abdil Erdal’dan Aidat Borçlarına Yapılandırma Hatırlatması

Konya SMMM Odası Başkanı Abdil Erdal, yapılandırma kanunu kapsamında oda aidat borçlarının gecikme zamsız 6 ay taksitle ödenebileceğini beli

22.01.2021 10:46, 1 ay önce eklendi.
Başkan Abdil Erdal’dan  Aidat Borçlarına Yapılandırma Hatırlatması

Oda üyelerine çağrıda bulunan Erdal, "Yasadan faydalanmak isteyen meslektaşlarım 28 Şubat 2021 tarihine kadar odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurarak aidat borçlarını yapılandırabilirler" dedi.

Yapılandırmaya ilişkin açıklama yapan Başkan Abdil Erdal, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanun çerçevesinde, odamıza borcu olan üyelerimiz, borçlarını gecikme zamsız peşin olarak veya 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen meslektaşlarım 28 Şubat 2021 tarihine kadar odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurarak yapılandırma işlemlerini yapabilirler" ifadelerini kullandı.

"Yapılandırma Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılabilir"

Yapılandırma ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Başkan Erdal, kanunun 31 Ağustos 2020 öncesi dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsadığını dile getirdi.

Başkan Erdal "Pandemi sürecinde Odamızın internet şubesini yeniledik. Bu kapsamda üyelerimiz Odamızla ilgili birçok işlemi internet şubemizden gerçekleştirebiliyor. Aidat yapılandırma işlemi de internet şubemiz üzerinden çok kısa süre içerisinde yapılabilmektedir. Aidat borcu olan meslektaşlarım Odamızın internet şubesini kullanarak borçlarını kolaylıkla yapılandırabilir. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar ödenebilecektir. Yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılacak olup, ödeme süresinde kısmen veya tamamen 2 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilecektir. Üyelerimizin taksitlendirme imkânından faydalanabilmeleri için 28 Şubat 2021 tarihine kadar Odamızın internet şubesinden veya Odamıza şahsen başvurmaları gerekmektedir. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 28 Şubat 2021 tarihine kadar internet şubemiz üzerinden borçlarını yapılandırarak gecikme zamsız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler.

Anahtar Kelimeler: YpılandırmaSMMOKONYA

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat