Seydişehir'de sağlık ocaklarında neler oluyor?

Seydişehir'de bazı sağlık ocakları ile eczacılar arasında esrarengiz ilişkiler bulunduğu iddiası ilçe gündemine bomba gibi oturdu

27.01.2021 18:07, 4 hafta önce eklendi.
Seydişehir'de sağlık ocaklarında neler oluyor?

Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde sağlık ocaklarının coğrafi dağılımı, bir eczacının kiracısı olan sağlık ocağının, eczanenin arka bahçesi gibi çalışması, bazı doktor/eczacı arasındaki esrarengiz ilişkiler ve adrese teslim reçete paslandığı iddiaları vatandaşların tepkisini çekiyor. Vatandaşlar bu haksız rekabetin ve mağduriyetin bir an evvel ortadan kaldırılmasını istiyor.

İlçede 1, 3 ve 4 nolu sağlık ocaklarının belirli kişilerin kontrolü altında tutulduğunu ileri süren bir sağlık çalışanı, "1, 4 ve 5 nolu sağlık ocakları ise aralarında 70-/800 metre mesafeyle bir araya toplanmıştır. Hal böyleyken ilçenin en yoğun nüfusuna sahip Aktaş, Karakavak, Ulukapı ve Kızılcalar Mahallelerini kapsayan bir sağlık ocağı bulunmamaktadır. Mevcut sağlık ocaklarının bu mahallelere çok uzak olması vatandaşların mağduriyetine yol açmaktadır. Bazı eczane sahipleri ile doktorlar arşında esrarengiz ilişkiler var. Hatta bir sağlık ocağı bir eczacının kiracısıdır. 4 nolu sağlık ocağındaki bazı doktorlar ile bir eczane arasında da esrarengiz ilişkilerin olduğunu biliyoruz" iddialarında bulundu.

Bu durumdan mağduriyet yaşadıklarını belirten Aktaş, Ulukapı, Kızılcalar ve Karakavak mahallesi sakinleri ise yetkililerin konuya bir an önce bir çözüm getirmelerini, bir gelişme olmaması halinde ise konuyu Konya valiliği ve Cimer’e de bildireceklerini ifade etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

Yazarlar

Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede Dr. Mehmet Birekul | Bir Köşede
BU SİSTEMLE NEREYE GİDİYORUZ?
Osman Avanoğlu Osman Avanoğlu
HOCALI KATLİAMI


Anket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat