Berber ve kuaför esnafının ekonomiye ciddi bir katkısı vardır

Konya Berberler ve Kuaförler Odasının aktif bin 900 üyesi, yanlarında çalıştırdıkları kalfa, çırak vs. elemanlarla 6 bine yakın istihdam sağ

03.02.2021 20:39, 2 yıl önce eklendi.
Berber ve kuaför esnafının ekonomiye ciddi bir katkısı vardır

Konya’da odaya kayıtlı 500'ü Bayan Kuaförü, 1150’si Erkek kuaförü ve 100’ü Güzellik Salonu İşletmecisi olmak üzere sektörde bin 750 ana mesleki Esnaf ve Sanatkârının yanı sıra, 150 odası olmayan mesleklerle birlikte yaklaşık olarak 6 bin civarında kişiye iş imkânı sunuyor. Sektörünün İşletmecilerinde kullandıkları ürünleri de eklersek, bu yöndeki tedarikçilerle beraber sektörün, ekonomiye oldukça ciddi bir katkısı vardır.

Esnafımıza yeterince destek verilmelidir

Ayakta kalma mücadelesi veren esnaflarının yeterince desteklenmesi gerektiğini belirten Konya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Veli Baranok, “Pandemi ve ekonominin iyi olmadığı süreçte Esnaf ve Sanatkârlarımızın ayakta kalma savaşı vermesi sonucu psikolojik olarak yıprandı. Tüm işkollarının direkt olarak etkilendiği bu süreçte en çok etkilenende Berber, Kuaför ve Güzellik Salonu İşletmecileri oldu. Devletimizden ayakta kalabilmemiz için yeterince destek verilmesini bekliyoruz.   Esnafımız nereye kadar dayanacak bilmiyoruz. Randevu sistemi ile çalıştığımız için herhangi bir sıkıntımız yok, testlerimizi yaptırıyoruz. Esnafımız İçişleri Bakanlığı’mızın hazırlamış olduğu tüm genelgelere uymaktadır. Müşterilerini maskesiz olarak kabul etmemekte ve tek kullanımlık ürünleri kullanıp randevuyla müşteri almaktadırlar. Hijyen kurallarına uyarak, riski en aza indirmiş ve belirli sürelerde işyerlerinin odamızın görüştüğü firmalara Dezenfekte işlemlerini yaptırmaktadırlar. Kullandığımız malzemeleri de her kullanımdan sonra dezenfekte ediyoruz. Sağlık her şeyden önce gelir. Bunun bilincinde olarak çalışıyoruz. Müşterilerimizin aklında acaba diye bir endişe varsa, bu endişeye hiç gerek yok. Zaten esnafımız pandemi öncesinde de hijyene öncelik veriyordu. Rahatlıkla vatandaşlarımız berber ve kuaförlere gidebilir” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu