D-8 Aktif Olsaydı, Doğu Türkistan’da Soykırım Olmazdı!

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman;

05.02.2021 13:32, 2 yıl önce eklendi.
D-8 Aktif Olsaydı, Doğu Türkistan’da Soykırım Olmazdı!

 “Şayet bugün D-8 aktif olsa idi, bu soykırımı ve mezalimi konuşmuyor olurduk,Başta kendi yöneticilerimiz olmak üzere tüm Müslüman devlet idarelerini Çin’in uyguladığı zulmü kınamaya ve gerekli diplomatik girişimleri başlatmaya davet ediyoruz.” dedi.

Saadet Partisi Konya Milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdulkadir Karaduman, Çin Büyükelçiliği önünde eylem gerçekleştiren Doğu Türkistanlıları ziyaret etti. Büyükelçilik önündeki fotoğraf sergisini de gezen Karaduman, Doğu Türkistanlı eylemcilerle birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Karaduman, açıklamasında; “Çin Büyükelçiliği önünde insanlık için utanç durumu olanı bir dramı duyurmak, bu zulmü ve anlam veremediğimiz bu sessizliği reddetmek için toplandık. Dünyanın gözleri önünde açık bir şekilde cereyan eden Doğu Türkistan’daki zulmü lanetlemek üzere toplanmış bulunuyoruz. Doğu Türkistan, bizim için Filistin kadar mühim, Suriye kadar değerli ve Karabağ kadar kıymetli bir meseledir. Bugün, Dünya’nın adeta sus pus kesildiği, insanların yaşanan zulme gözlerini kapadığı, medyanın ambargo koyduğu, biz Müslümanların ise çaresizlik içinde takip ettiği Doğu Türkistan’dan ve Uygur Türklerinden bahsedeceğiz.Bugün, vahşi kapitalizmin ve zulmün bir diğer temsilcisi Çin Halk Cumhuriyeti’nin insanlık dışı uygulamalarını kamuoyuna açıklamış olacağız.

Bizler; kimden gelirse gelsin ve kime yapılırsa yapılsın bütün zulümlerin karşısında ve tüm mazlumların yanında yer alırız. Zira, Bu çağda Biz Müslümanların en önemli vazifesi; toprakları ve egemenlik hakları gasp edilmiş halkları topraklarına ve haklarına yeniden kavuşturmak olmalıdır. Bizler, Dicle’nin kenarındaki kuzuyu dolar karşılığında Kurtların insafına terk edemediğimiz gibi birkaç Yuan karşılığında da Doğu Türkistan’ı Çin zulmüne terk etmeyeceğiz. Sonuçları ne olursa olsun bu duruşumuzdan asla taviz vermeyiz. Tıpkı; ‘Ben doğrunun peşindeyim, kimin söylediği fark etmez. Adaletin yanındayım, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil’ diyen Malik El Şahbaz, ‘Her şey olup bittiğinde hatırlayacağımız şey düşmanlarımızın kötülükleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.’diyen Aliya İzzetbegoviç, ‘Zulüm bizdense ben bizden değilim’ diyen Rachel gibi” dedi.

Anahtar Kelimeler: D-8spkonyaSaadet Partisi

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu