Konya’da Aşılama Çalışmaları Sorunsuz Devam Ediyor

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, geçtiğimiz günlerde inşaatı tamamlanarak hizmet sunmaya başlayan

18.02.2021 15:59, 4 ay önce eklendi.
Konya’da  Aşılama Çalışmaları  Sorunsuz Devam Ediyor

9 ve 21 Nolu Aile Sağlığı Merkezleri’nde incelemelerde bulundu. Koronavirüs salgınına karşı yürütülen aşı çalışmalarını da yerinde değerlendirerek yapılan uygulamalar hakkında bilgi alan Prof. Dr. Koç, aile sağlığı merkezlerine aşı olmaya gelen 65 yaş ve üzeri vatandaşlarla da sohbet ederek ‘Geçmiş olsun’ temennilerini iletti. 

Vatandaşların yoğunluk yaşamadan hafta sonları da dâhilaşı randevularını alarak evlerine en yakın sağlık kuruluşunda aşılarını yaptırabileceklerini hatırlatan Prof. Dr. Koç, “Konya’da şu ana kadar aşılama çalışmalarımız sorunsuz bir şekilde ilerliyor. İlimizde yaptığımız aşı sayısı 152 bin seviyelerine yaklaştı. 2.dozunu uyguladığımız sağlık çalışanı sayımızda 20 binli rakamların üzerine ulaştı” diyerek başarılı ve özverili çalışmaları dolayısıyla sağlık personellerine teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, aşılama çalışmalarının"COVID-19 Aşı Ulusal Uygulama Stratejisi" doğrultusunda belirlenen takvime göre ilerleyeceğini de belirterekaşı öncelik sırası gelen vatandaşlardan Covid-19 aşılarını yaptırmalarını istedi.

Birinci basamak sağlık hizmetleri sunulan binalarda arzu edilen standartlara ulaşabilme hedefine her geçen gün daha da yaklaştıklarının altını çizen Prof. Dr. Koç, “Sağlık alanında yaşanan dönüşümde birinci basamak sağlık hizmetleri sunan aile hekimlerimizin rolü tartışılamaz. Çalışma arkadaşlarımızın, fiziki şartları daha güzel ve modern yapılarda hizmet verebilmesi adına temelini attığımız Karatay 9 Nolu ASM ve Karatay 21 Nolu ASM projelerimizin takipçisi olduk ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi adına çaba gösterdik. Aynı şekilde 12, 15 ve 24 nolu ASM inşaatlarımızda da sona gelindi. Mart ayı içerisinde hizmete girecek olan bu aile sağlığı merkezlerimizde de artık çok daha modern şartlarda sağlık hizmeti verilebilecek. İnşallah bundan sonraki süreç içerisinde yeni projelerimiz de devam edecektir. ” dedi.

Anahtar Kelimeler: AşıKonyakorona

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat